Na Husovo náměstí už před úterní sedmnáctou hodinou přicházely davy místních obyvatel, aby se nejen kochaly pohledem na světelnými efekty rozzářenou večerní oblohu, ale také byly svědky vystoupení kapely Queen revival.

Při tom se přítomní u stánků zahřívali svařeným vínem, punčem a dalšími nápoji. Ještě předtím, než byl tradiční ohňostroj odpálen, promluvila z jeviště k občanům nová starostka Zuzana Jungwirthová a přivítala je v novém roce 2019. Hned v úvodu svého novoročního projevu připomenula již dlouholetý záměr města na revitalizaci náměstí, které ho potřebuje jako příslovečnou sůl.

„Náměstí chceme takové, aby na něm mohl každý pohodlně chodit a krásně si sednout. Zároveň, aby to bylo místo setkávání. Takové ale chceme celé město. Bezpečné, čisté, které spojuje lidi,“ nechala se slyšet starostka s tím, že Česká Skalice připravuje v letošním roce spoustu rozmanitých akcí. Mezi ně by měl patřit festival jídla s prezentací všech zdejších restaurací.

„Dále máme v plánu uspořádat pivobraní a vinobraní v prostorách Maloskalické tvrze nebo také Ples svobody při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce. Novinkou je, že každá rodina ve městě bude dostávat Českoskalický zpravodaj do schránky zdarma. Slibujeme si od toho plnou informovanost a zlepšenou komunikaci s obyvateli,“ nastínila starostka Jungwirthová, která symbolický odpočítala odpálení ohňostroje, jímž pak obyvatelé přivítali Nový rok.

Hynek Šnajdar