Dnes 15. srpna v 10.00 hodin bude na letišti ve Velkém Poříčí závod slavnostně zahájen a pokud bude příznivě nakloněno i počasí, tak se třiadvacet letounů vydá na trať první disciplíny.

Za knipl letos usednou piloti z celých Čech, Polska a Německa.

Současně se bude konat doplňkový závod kombi o „Pohár Petra Fialy". V tomto, ne méně významném závodě se na start postaví šestnáct kluzáků. Ve startovním poli tohoto závodu bude i nejúspěšnější místní pilot David Mach, který letos obsadil druhé místo v Mistrovství republiky juniorů v Křižanově.

„Vše je připraveno a může se odstartovat. Kolik se poletí soutěžních disciplín, je závislé na povětrnostních podmínkách. My si přejeme, aby jich bylo co nejvíce," říká ředitel závodů Petr Jirásek.

Pro diváky jsou připravena i motorová letadla, která je možné využít ke snímkovacímu letu po okolí. Zváni jsou nejen všichni příznivci letadel, ale i ti, kteří se chtějí jen pokochat pohledem na letecký provoz a posedět na terase kiosku u dobrého jídla a pití, které bude k dispozici po celý den. Vítáni k zastávce jsou i cyklisté, kteří mohou využít cyklostezky vedoucí kolem letiště.