VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OTÁZKA PRO: Aleše Cabicara, zastupitele města Náchoda

Náchod - Na nedávném jednání zastupitelstva jste nepodpořil usnesení, aby Rada města jednala o kupní ceně stávajícího lázeňského areálu od privátních vlastníků. Proč?

30.7.2012
SDÍLEJ:

Aleš Cabicar.Foto: Archiv

„Podle Zákona o obcích si Rada města zřizuje poradní orgán, tzv. Odborné komise. Pro mne a mé kolegy z Komise pro obnovu lázeňství bylo velmi nepochopitelné, že takový úkon byl rovnou hlasován v Radě města, aniž by se k němu, podotýkám se silou hlasu doporučujícího, měla možnost vyjádřit komise, které předsedám.
Je poctivé říci, že jsem tuto věc nepodpořil ani jako radní, neboť tento úkon ignoruje doporučení Finančního výboru Zastupitelstva města, který všem zastupitelům doporučil kroky, resp. podmínky pro jednání o koupi nemovitostí. No, a ty nejsou doposud naplněny. Bavíme se totiž o velmi významné částce spojené přímo s nákupem, ale zejména pak o budoucích nutných výdajích či investicích, které bezesporu velmi výrazně zatíží městský rozpočet.
Stávající jednání s potencionálními investory zdaleka nejsou ve stavu, kdy jakýkoliv z nich nezpochybnitelně deklaruje ochotu investovat do areálu vlastní prostředky a areál pak bude provozovat bez finanční spoluúčasti města. No, a to je třeba jedna z podmínek stanovených již zmíněným usnesením Finančního výboru.
Nezanedbatelný úhel pohledu přináší i novelizace úhradové vyhlášky za lázeňskou péči. Poskytování lázeňské péče hrazené systémem veřejného zdravotního pojištění bude omezenější, pro samotné poskytovatele pak bude životně důležité výpadky v příjmech umět nahradit samoplátci. Tudíž již tak předimenzovaná síť fungujících lázeňských středisek v České republice bude pod silným konkurenčním tlakem. Obávám se, že Náchod, podotýkám, že nikoliv vlastním přičiněním, za ostatními zaostal o několik kol pozadu." (rf)

Autor: Redakce

30.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení