VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Broumově se bude stonat v příjemnějším prostředí

Broumov /FOTO-VIDEO/– Opravené prostory nemocnice v Broumově začaly 9. srpnasloužit prvním pacientům. Stonat v tomto zdravotnickém zařízení pro ně nyní bude díky dokončené rekonstrukci pohodlnější. Stavba, za kterou Královéhradecký kraj zaplatil 22 milionů korun, je pro klíčovou nemocnici celého Broumovska historicky důležítá.

10.8.2011
SDÍLEJ:

Novotou zářící pokoje lůžek následné péče si do broumovské nemocnice přijela prohlédnout krajská radní zodpovědná za zdravotnictví Jana Třešňáková, na domácí půdě nemohl chybět hejtman Lubomír Franc (uprostřed). Foto: DENÍK/ Jiří Řezník

Nemocnici nová investice zajišťuje další perspektivu. „Před rokem se velmi pochybovalo o tom, jestli broumovská nemocnice má budoucnost, jestli bude i nadále fungovat v rámci královéhradeckého zdravotnictví. Vždycky jsme tvrdili, že Broumov svoje pevné místo na zdravotnické mapě mít má a dnes to můžeme potvrdit tímto konkrétním skutkem,“ prohlížel si spokojeně novotou zářící oddělení královéhradecký hejtman Lubomír Franc. Podle jeho slov není pochyb o tom, že broumovská nemocnice má střednědobou perspektivu zajištěnou.

Chirurgie skončila, jiná lůžka přibyla

Vloni v broumovské nemocnici skončila lůžková část chirurgického oddělení, která byla ztrátová. „Ročně se blížila ztráta této nemocnice pěti milionům korun. Lůžka chirurgie se změnila na lůžka interny a následné péče, kterou nemocnice potřebuje. I díky tomu by se mělo postupně dostat hospodaření této nemocnice z červených čísel,“ uvedl ředitel Oblastní nemocnice Náchod Miroslav Vávra.

Nově vybavené pokoje působí v porovnání s původními nesrovnatelně příjemnějším dojmem. „Nový komfort, který tu pacienti najdou, bude pro ně zcela jiný než to, na co byli léta zvyklí. Věřím tomu, že díky této rekonstrukci má nemocnice mnohem větší šance, aby tady mohla i do budoucna působit a být platným článkem zdravotnické péče, která tu je poskytována,“ věří primář interního oddělení Jiří Veselý.

Velké stěhování – nikoliv národů, ale pacientů. To čeká v příštích dnech a týdnech broumovskou nemocnici. Dosavadní uspořádání oddělení interny a lůžek následné péče dojde po nedávno skončené rekonstrukci výrazné změny. „Dříve byla interna na dvou místech. To se nyní změní, vše bude na jednom oddělení,“ říká primář Jiří Veselý.

Novým interním oddělením se stala někdejší gynekologie, kde dosud byla lůžka následné péče. A právě odsud se už dnes pacienti v první etapě stěhování přemístí do nově otevřených pokojů v přízemí nemocnice.

Pokoje, které uvolní, projdou v příštích dnech nezbytnými úpravami a v druhé polovině srpna zde bude pro nemocné připraveno na interním oddělení 35 lůžek. Právě na ně se v další „stěhovací“ etapě přesunou pacienti ze stávající interny (ta nyní zaujímá místo pod střechou v nejvyšším patře) a jimi uvolněná místa opět zaberou klienti pro lůžka následné péče. Těch je v broumovské nemocnici nyní plných 70 a díky rekonstrukci jejich počet stoupl o deset.

Kromě nově vybavených pokojů se část nemocnice dočkala také vyměny oken, stavbaři modernizovali rozvody vytápění či vodoinstalace. „Rekonstrukce především odstranila havarijní stav některých objektů či pracovišť. Stavba proběhla za plného provozu nemocnice se vzájemným pochopením požadavků jak stavbařů, tak zdravotnického personálu,“ doplnil ředitel Oblastní nemocnice NáchodVávra. (řez, id)

10.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení