„Ve středu 23. října jsme opět vyrazili do ulic podpořit politické hnutí Táni Fischerové a Jana Korytáře Změna. S neutuchajícím nadšením jsme pochodovali po Červeném Kostelci a okolí a rozdávali letáky do domů občanů. Cestou jsme však marně hledali na výlepových místech našeho města plakát téhož hnutí, který jsme dali do výlepu," uvedli nespokojení příznivci hnutí Aleš Bílý, Michaela Cinková a Tomáš Šimek.

Ti v této souvislosti vyjádřili podezření, že je zaměstnanci městského kulturního střediska po řádném podání a zaplacení nevylepili. „Ztratily se snad, nebo byl jiný záměr v jejich nevylepení? Na tuto otázku nemůžeme odpovědět, bohužel odpověď neznáme, i když jsme se ptali. Nikdo nám nebyl schopen odpovědět," tvrdí příznivci Změny.

Iva Ceprová, ředitelka Městského kulturního střediska, odmítá, že by zaměstnanci této instituce plakáty nevylepili. „Všech přibližně dvacet sedm plakátů jsme řádně vylepili na příslušná místa. Druhý den dopoledne jsme výlepové plochy objížděli a zjistili jsme, že přibližně pětadvacet plakátů hnutí Změna někdo otrhal a někam vyhodil. Šla jsem proto na policii a podala trestní oznámení na neznámého pachatele," vysvětlila.

Podle ní zmizelo sice nejvíce plakátů hnutí Změna, ale někdo prý odstranil i některé další. „Všimli jsme si, že zmizela i část plakátů Zemanovců a také naše plakáty, kterými zveme na kulturní akce. Nevím, kdo to mohl udělat, každopádně plakáty jsme řádně vylepili," dodala Ceprová.

Hynek Šnajdar