Cílem sbírky, která byla spuštěná ve středu 11. listopadu, je shromáždit finanční prostředky na léčbu po popáleninovém úrazu a na nezbytné výdaje spojené s tímto úrazem.

Lidé mohou posílat peníze na transparentní účet číslo 2900874511/2010. Momentální stav účtu je možné sledovat na webových stránkách www.popalky.cz/projekty-a-granty. Za první dva dny se podařilo získat více než dva tisíce korun.

Požár osobního auta, který zranění způsobil, vypukl 29. září ráno poblíž náchodské nemocnice. Bývalý přítel se paní Jarmilu pokusil upálit v zablokovaném autě. Řidička podle svědků couvala od transfuzní stanice, troubila a volala o pomoc.

Oheň hasili profesionální i dobrovolní hasiči z Náchoda s pomocí technického automobilu a tří cisteren.

Obecně prospěšná společnost Popálky, která sbírku založila, pomáhá lidem s popáleninovými úrazy a jejich rodinám vyrovnat se s fyzickými, sociální a psychickými důsledky úrazu a vrátit se zpátky k aktivnímu životu. Ačkoliv Popálky vznikly před více než dvaceti lety ve Fakultní nemocnici Brno, působí na území celé České republiky a dodnes jsou jedinou společností, která nabízí soustavnou péči pro lidi s popálením jakéhokoliv rozsahu.

(ik)