„Máme z toho velkou radost, protože se výrazně zkrátí cesta mezi školou a náměstím. Bezpečnější to bude i pro školáky, kteří nebudou muset obcházet celou čtvrť a chodit v místech, kde jezdí auta. Od rána je most plný lidí, kteří si to užívají. Já jsem po něm ještě nešla, ale odpoledne ho také vyzkouším," svěřila se Hana Šimková ze Základní školy Na Ostrově.

Nový Komenského most byl zkolaudován ve čtvrtek a nebyly zjištěny žádné závažné závady. Na základě toho byl hned v pátek ráno v sedm hodin otevřen pro veřejnost.

„Čekali jsme, až budeme mít v rukách všechny potřebné dokumenty a hned na to jsme most otevřeli. Slavnostní otevření mostu včetně přestřižení pásky se bude konat 21. března, ale z důvodu potřebnosti mostu se město rozhodlo zpřístupnit Komenského most ihned po kolaudaci. Lidé jsou nadšení a od rána byl most plný. Každý se přišel podívat a vyzkoušet si, jak se po něm chodí. Radost máme i my, že se po různých peripetiích podařilo most zprovoznit a umožnit tak lepší přístup mezi „ostrovem" a náměstím," řekla Jana Hrubá z oddělení majetku města.