Na počest pojmenování „pečovateláku“ vystřeli poličtí ostrostřelci slavnostní salvu a starostka města Ida Seidlmanová popřála všem obyvatelům, aby se jim v Javoru dobře žilo. Do světa poté vylétl svazek pestrých balónků s cedulkou, jež nálezcům prozradí, že pečovatelský dům v Polici nad Metují již není bez jména.

Vyhlásili soutěž

Atmosféru slavnosti dále okořenilo vystoupení břišních tanečnic a poté i Zpívánek z Machovské Lhoty.
Nápad pojmenovat pečovatelský dům se zrodil již před několika týdny v hlavách některých členů Senior klubu Ostaš. Město proto na jejich popud vyzvalo občany, aby doručili své návrhy, z nichž poté komise vybrala ten nejlepší.


„Sešlo se nám asi 73 různých verzí, z nichž některé doplnili jejich autoři i grafickým znázorněním. Převažovala jména Barunka, Julinka či Skály. Zdálo se nám, že těchto názvů je již v našem regionu hodně, a tak jsme nakonec zvolili Javor,“ sdělila jedna z členek komise Ivana Richterová.

Je to strom života

Dát pečovatelskému domu právě toto jméno napadlo shodou okolností samotné pečovatelky, přesněji Hanu Štanclovou. „Bylo to z toho důvodu, že na zahradě již jeden takový strom máme. Domnívám se, že je to strom života, a tak jsme to brali tak, že k lidem zkrátka patří,“ vysvětlila Štanclová. Podle slov vedoucí sociálního odboru Ilony Kejdanové bude nápis Javor umístěn nade dveřmi domu a časem prý dojde i k vytvoření příslušného loga.