„Trhy pořádáme dvakrát ročně, teď máme Májové a na podzim budou Svatováclavské. Kromě prodejců, kteří jsou většinou z regionu, tu jsou i dětské dílničky a možnost jízdy na koních. Máme svozové autobusy, pro návštěvníky zdarma, takže mohou na výlet do Pekla přijet i nemobilní lidé a senioři,“ uvedla pořadatelka akce Martina Christophová.

Na trhy v krásném přírodním prostředí rádi jezdí nejen návštěvníci, ale i prodejci, jak potvrdil hrnčíř Zdeněk Dočkal z Náchoda, který zatím žádný ročník nevynechal: „Všechno je ovlivněno počasím, ale většinou jsou trhy plné lidí. Klientela je úžasná, v krásném prostředí, jezdíme sem od začátku a je to pro mě srdcová záležitost.“

Zdroj: Irena Voříšková

Stánky jsou na velkém prostoru v okolí restaurace s charakteristickým pekelským vodníkem, takže nikde není nával, a je kolem klid a pohoda.

Mezi jinými nabídla na trzích svoje výrobky i Pekárna Na Plechu, takzvaný sociální podnik, který vznikl pod organizací PFERDA, jež pomáhá na Rychnovsku a Náchodsku dospělým lidem s mentálním postižením a duševním onemocněním žít vlastním životem.

Zdroj: Irena Voříšková

Pekárna Na Plechu zaměstnává 7 lidí s postižením v režimu chráněného trhu práce. S jejich výrobky se můžeme setkat v pekárně v Kvasinách, či v Tréninkových kavárnách Láry Fáry v Rychnově nad Kněžnou nebo v Náchodě.

V Pekle přestavila výrobky pekařka Alča, která se tam chystá už na konci srpna, kdy se uskuteční čtvrtý charitativní Pivní festival, jehož výtěžek bude věnován organizaci PFERDA.

Akci chystá také Peklo Bartoňova útulna. „Každý rok pořádáme charitativní Pivní festival, a to poslední víkend v srpnu. Kapely, které tady hrají, vystupují většinou za dobrovolný příspěvek,“ dodala pořadatelka akce Martina Christophová. Vstupné na akci bude dobrovolné, chystá se opět kyvadlová doprava a hlavním hostem festivalu bude Divokej Bill Revival.

Zdroj: Irena Voříšková