„K nehodě došlo na parkovišti. Je zde šest zraněných, mezi kterými jsou děti a řidič vozidla,“ sdělila Deníku nedlouho po události Iva Kormošová. Později se ukázalo, že zraněných bylo dohromady osm.

U Penny Marketu v Polici nad Metují najel v úterý před 16. hodinou automobil do skupinky chodců, řada z nich skončila v péči záchranářů. K vážné nehodě vzlétl vrtulník.
VIDEO: Čekání na zmrzlinu se změnilo v noční můru. Auto srazilo děti i maminky

K nehodě vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Na místě spolupracovaly s policií a zdravotnickými záchranáři také dvě jednotky hasičů.

„Pomáhali jsme se zajištěním místa nehody a ošetřením zraněných. Nakonec evidujeme 8 zraněných osob, zásah hasičů je ukončen, událost vyšetřuje policie,“ informovali na svém účtu na síti X hasiči.

„Dnes krátce před 16. hodinou došlo na parkovišti u OD Penny v Polici nad Metují ke střetu osobního vozidla značky Peugeot 206 se skupinou osob. Sedm osob včetně řidiče bylo převezeno do nemocnice na ošetření, z těchto osob byly dvě děti. Další dítě (třetí) bylo do nemocnice letecky transportováno s vážným zraněním. U 59letého řidiče byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou. Přesná příčina nehody je předmětem dalšího šetření náchodských policistů,“ uvedla později policejní mluvčí Iva Kormošová.