Koncert začne v 19.00 hodin „předskokanem", kterým bude dívčí folková kapela Kabája z Liberce.

Výtěžek z koncertu pomůže Adámkovi

Celý výtěžek z koncertu, který pořádá broumovský spolek Farební havrani, bude věnován Adámkovi Svobodovi z Červeného Kostelce, který trpí Loweho syndromem.

„Nyní pracujeme na krátkém videu o Adámkovi, aby měli diváci možnost poznat toho, komu mohou pomoci. Loweho syndrom, kterým Adámek trpí, je ojedinělý a existuje jen velmi málo zdrojů, ze kterých by se o něm dalo něco zjistit. Stručné přiblížení ve videu by mohlo v budoucnu pomoci i dalším rodinám s podobnými problém," vysvětlila Beata Horenová, členka spolku Farební havrani.

Spolek „Farební havrani" založily letos v červenci Zuzana Rainová, Beata Horenová a Jaroslava Maršálková. Všechny jeho členky žijí na Náchodsku, a proto ho chtějí také dále rozvíjet.

Spolek už má za sebou svou první akci. Tou byla lekce jógy, která se konala v srpnu u příležitosti Jiráskova Hronova v parku Aloise Jiráska. Výtěžek pět tisíc korun, který se vybral od účastníků, byl věnován na podporu nemocného Filípka Kněžourka.

„Chceme, aby si diváci odnesli kvalitní kulturní zážitek, který prožijí v zajímavém prostředí. Charitativní smysl koncertu je posílen tím, že chceme, aby diváci odcházeli spokojení a nikoliv naštvaní, že přispěli a vlastně ani neví na co. Přesně to splnila i naše srpnová jóga. Co se týče dalších událostí, měly by mít pestrý obsah, nechceme se zaměřit pouze na hudbu, ale také na divadelní představení, autorská čtení a mnoho dalšího," popsala záměr Zuzana Rainová ze spolku Farební havrani.

Záměrem spolku je pomáhat nemocným

Záměrem broumovského spolku Farební havrani je pořádáním kulturních akcí podpořit sociálně slabé rodiny s vážně nemocnými dětmi a zároveň objevovat a oživovat architektonicky vzácné a netradiční prostory náchodského regionu, jakým je právě kostel u vernéřovické studánky. (ik)