VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pivovar: Trojice zastupitelů žádá jasná pravidla

Náchod - Kauza prodeje pivovaru Primátor se dostává do obrátek. Na minulém zasedání zastupitelstva, které se konal 20. října hlasovali, zastupitelé celkem o deseti variantách, jak prodat akcie pivovaru. Jako zájemce se opět přihlásila liberecká společnost LIF, ruská firma Rusian Tradition a KBrewery.

7.11.2008
SDÍLEJ:

Zastupitelé za ČSSD (zleva) Miroslav Brát a Jan Birke vydali společně s Karlem Petránkem (SNK–ED) prohlášení, v němž žádají nastavení jasných pravidel při rozhodování o osudu Pivovaru Náchod.Foto: Jiří Máslo

Nejvyšší nabídku předložili Rusové, a to ve výši 165 milionů korun. Na zastupitelstvu tehdy vystoupil jeho člen za ČSSD Miroslav Brát, který prohlásil, že musí být jasně řečeno, za jakých podmínek, bude vybrána konkrétní nabídka. „Jedině tak, může být prodej pivovaru transparentní,“ řekl Brát. K tomuto názoru se přiklonil i zastupitel za SNK–ED Karel Petránek. „Výběr zájemce o koupi pivovaru musí být jasný, ať nám není v budoucnu vyčítáno, že jsme prodávali bez pravidel a neprůhledně,“ uvedl. Právě Brát s Petránkem doplněni ještě o člena zastupitelstva za ČSSD Jana Birkého včera vydali prohlášení, v němž vyjadřují znepokojení nad situací kolem Pivovaru Náchod, kdy podle nich rozhodnutí rady města prodat akcie pivovaru jednomu zájemci odstartovalo vleklá jednání, pobouření náchodské veřejnosti a ekonomickou destabilizaci pivovaru. „Od počátku této situace upozorňujeme, že se jedná o nekoncepční krok, k jehož prosazení nemá vládnoucí koalice ODS, SOS a KDU-ČSL na radnici dostatek sil. Spolu s veřejností si přejeme zprůhlednění celé situace a nastavení jasných a nezpochybnitelných pravidel při rozhodování o dalším osudu Pivovaru Náchod,“ uvádějí pisatelé v prohlášení, kteří právě včera podstoupili vedení města návrh podmínek transparentního prodeje 100 procent akcií Pivovaru Náchod. „Je to návrh, jež za měsíce vleklých jednání nebylo vedení radnice schopno či ochotno předložit zastupitelům. Chápeme tento návrh jako návod pro eventuální prodej akcií Pivovaru Náchod v případě, že je představenstvo, dozorčí rada a vedení společnosti přesvědčeno, že právě nyní nastala ta nejvhodnější doba pro prodej Pivovaru a město Náchod nemá chuť a vůli rozvíjet podnikatelské aktivity vedoucí k prosperitě a dynamickému růstu této společnosti,“ nastiňují pisatelé.

Podle nich stále chybí i druhá možnost, kterou je písemně zpracovaný krizový scénář stabilizace současného negativního vývoje v pivovaru a jeho rozvoje vlastními prostředky. „Doposud nebyl předložen záchranný plán a z něho vyplývající požadavky na město Náchod, jakožto vlastníka v případě, že k prodeji pivovaru nedojde. Prohlášení starosty města na minulém zasedání zastupitelstva, že pokud pivovar nyní neprodáme, neměli bychom se jím dva roky zabývat, považujeme za velmi nezodpovědné,“ tvrdí trojice zastupitelů, která žádá vedení města a vládnoucí koalici o předložení jasného scénáře, jak zachovat a udržet Pivovar Náchod ve vlastnictví města Náchoda.

Tiskový výstup zastupitelských klubů ČSSD a SNK – ED v Městském zastupitelstvu v Náchodě k situaci týkající se Pivovaru Náchod a.s.

Se znepokojením sledujeme situaci týkající se Pivovaru Náchod a.s.. Unáhlený prodej akcií Pivovaru Náchod a.s. schválený Radou Města před několika měsíci jednomu zájemci odstartoval vleklá jednání, pobouření náchodské veřejnosti a ekonomickou destabilizaci pivovaru. Ctíme zastupitelský mandát a od počátku této situace upozorňujeme, že se jedná o nekoncepční krok, k jehož prosazení nemá vládnoucí koalice ODS, SOS a KDU-ČSL na náchodské radnici dostatek sil. Spolu s náchodskou veřejností si přejeme zprůhlednění celé situace a nastavení jasných a nezpochybnitelných pravidel při rozhodování o dalším osudu Pivovaru Náchod a.s.

Plníme tedy závazek, který jsme přijali na minulém řádném zasedání Městského zastupitelstva v Náchodě. Dnes jsme podstoupili vedení města Náchoda náš návrh podmínek transparentního prodeje 100% akcií Pivovaru Náchod a.s., návrh, jež za měsíce vleklých jednání nebylo vedení radnice schopno či ochotno předložit městským zastupitelům. Chápeme tento návrh jako návod pro eventuelní prodej akcií Pivovaru Náchod a.s. v případě, že je představenstvo, dozorčí rada a vedení společnosti přesvědčeno, že právě nyní nastala ta nejvhodnější doba pro prodej Pivovaru a Město Náchod nemá chuť a vůli rozvíjet podnikatelské aktivity vedoucí k prosperitě a dynamickému růstu této společnosti.
To, co však stále chybí, je druhá možnost, tj. písemně zpracovaný krizový scénář stabilizace současného negativního vývoje v Pivovaru Náchod a.s. a jeho rozvoje vlastními prostředky. Jinými slovy, doposud nebyl předložen záchranný plán a z něho vyplývající požadavky na Město Náchod, jakožto vlastníka, v případě, že k prodeji pivovaru nedojde. Prohlášení starosty města na minulém zasedání zastupitelstva , že pokud pivovar nyní neprodáme, neměli bychom se jím dva roky zabývat, považujeme za velmi nezodpovědné.

My jsme náš závazek konkrétně naplnili. Žádáme proto vedení města a vládnoucí koalici o předložení jasného scénáře, jak zachovat a udržet Pivovar Náchod a.s. ve vlastnictví Města Náchoda. Tento konkrétní dokument zastupitelům při jejich rozhodování stále chybí a žádné únavné, obecné a účelové deklamace jej nemohou nahradit. Až bude náš návrh doplněn tímto scénářem, budou mít jednotliví zastupitelé možnost rozhodnout se podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, která z možností je pro město výhodnější. Rozhodnout, zda zachovat pivovar ve vlastnictví města nebo souhlasit s realizací transparentního prodeje.

V Náchodě dne 6.11. 2008

Podepsáni:

Mirek Brát – člen zastupitelstva za ČSSD
Jan Birke – člen zastupitelstva za ČSSD
Mgr. Karel Petránek – člen zastupitelstva za SNK – ED

Autor: Hynek Šnajdar

7.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Tiskaři 14 900 Kč

Pracovníci konečné úpravy tisku a vazači knih SEŘIZOVAČ/-KA - OPERÁTOR/-KA POSTPRESS STROJŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (3 roky). Zaměstnání je vhodné pro technicky vzdělané uchazeče včetně absolventů. , Náplň práce: seřizování strojů pro dokončující zpracování, mechanické seřízení, NC stroje. , Požadavky: technická zdatnost, znalost polygrafie výhodou. , Zaměstnanecké výhody: systém firemních benefitů., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: prace@integraf.cz. Pracoviště: Integraf, s.r.o., Myslbekova, č.p. 273, 547 01 Náchod 1. Informace: Šárka Novotná, +420 491 422 215.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha tkacích strojů TKADLENA / TKADLEC, přísuk. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Tkadlena/tkadlec, přísuk: 11,5 hodinové směny, pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; vyučení, praxe vítána, více info na tel.: 491 470 662 Rudolf Paar - jednatel.. Pracoviště: Nyklíček a spol. s.r.o., Rašínova, č.p. 278, 549 01 Nové Město nad Metují 1. Informace: Rudolf Paar, +420 491 470 662.

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 17 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech KLIENTSKÝ/-Á PRACOVNÍK/-ICE KLIENTSKÉHO CENTRA ČSOB. Požadované vzdělání: úsv. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (6 měsíců), dvousměnný provoz. Zaměstnání je vhodné i pro absolventy/-ky., , Pracovní náplň: poskytování informací o produktech a službách; zpracování příchozích telefonických požadavků klientů, e-mailů; nabídka a prodej produktů a služeb. , , Požadavky: úplné střední odborné vzdělání, komunikativnost, dobré vyjadřovací schopnosti, uživatelská znalost práce s PC, základní znalost bankovních produktů výhodou, schopnost učit se nové věci a rozvíjet se, samostatnost, odpovědnost, spolehlivost, profesionalita., , Zaměstnavatel nabízí: měsíční odměny, roční bonus, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, 3 dny zdravotního volna, příspěvek na volnočasové benefity - Cafeteria systém, příspěvek na penzijní a životní pojištění., , Kontakt zasláním životopisu na e-mail: letrasova@csob.cz. Pracoviště: Československá obchodní banka, a. s. - pracoviště náchod, Plhovská, č.p. 87, 547 01 Náchod 1. Informace: Lucie Petrasová, +420 603 800 738.

Výroba - Výroba Strojírenští technici 18 410 Kč

Obsluha strojů na bělení, barvení, čištění a další úpravu tkanin ÚPRAVÁŘ/-KA - Jigger + barvící aparáty. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18410 kč, mzda max. 19410 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok), poté přechod na dobu neurčitou. , Hrubá měsíční mzda: od 17.670,- Kč do 18.670,- Kč + 740,- Kč příplatek za směny (dvousměnný provoz)., Požadavky: pracovitost, svědomitost., Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, dovolená navíc, příspěvek na důchodové nebo životní pojištění., Kontakt - paní Jakešová Barbora, tel.: 491 502 136, e-mail: barbora.jakesova@veba.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Veba, textilní závody a.s. - olivětín, třída Soukenická, č.p. 48, 550 01 Broumov 1. Informace: Barbora Jakešová, +420 491 502 136.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LADA KŘÍŽOVÁ s pomocníky uklízí následky havárie vodovodního potrubí. Prasklo zhruba 130 metrů od Dřevěnky a valící se voda si to zamířila přímo do výčepu.
5

Voda z prasklého potrubí zaplavila Dřevěnku

Nemoc. Ilustrační foto.

Epidemie chřipkových onemocnění zvolna ustupuje

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Sídliště Spořilov se probudilo do rána bez vody

Broumov - Havárie na vodovodním řadu připravila dnes ráno nepříjemné probuzení více než tisícovce obyvatel sídliště Spořilov. Ranní hygiena se změnila v marné otáčení kohoutkem a místo proudu vody tekl jen slabý čůrek.

Do Úpy spadla žena, ráno ji našli utopenou

Česká Skalice - Několik policejních hlídek, společně s dalšími složkami IZS, pátralo po 42leté ženě, která ve čtvrtek večer spadla do řeky Úpy poblíž Muzea Boženy Němcové. Při nočním pátrání se člunem v řece ani podél břehů však ženu nenalezli.

Studentské protesty, Československé jaro 2018 a 126 km/h v obci: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 15. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT