Touto výzvou začíná otevřený dopis adresovaný broumovským zastupitelům, kteří budou opět rozhodovat o tom, zda se bývalý měšťanský pivovar prodá developerovi, který chce na jeho místě postavit supermarket Billa.

„Naším cílem je, aby se lidé dozvěděli, co všechno je ve hře," říká Dáša Zbořilová, která patří do skupiny lidí, kteří upozorňují na to, že město definitivně může ztratit vliv na osud pozemku.

Znění dopisu se zrodilo minulý víkend a od pondělí do pátku 11. listopadu ho mohou ti, kdo sdílejí názor, že „…této významné strategické polohy pozemku by se město za žádných okolností nemělo zbavovat", se mohou pod vzkaz určený zastupitelům podepsat. „Kontaktní místo je v prodejně s kavárnou Fontana v Opočenského ulici," upřesňuje Zbořilová.

Pozemek, o který má developer zájem, se nachází na hranici památkové zóny, v těsné blízkosti kláštera národní kulturní památky, klášterní zahrady a přímo navazuje na Schrollův park a centrum města.

V otevřeném dopise pisatelé žádají zastupitele, aby ke správě obecního majetku přistoupili zodpovědně, pečovali o jeho zhodnocení a efektivní využití na místo prodeje. „Není-li v našich současných silách se o budovu bývalého pivovaru postarat, neznamená to, že to nebude možné v blízké budoucnosti. Prodej by však znamenal definitivní ztrátu především pozemku, ale také ztrátu kontroly města nad tímto cenným územím," upozorňují na možný scénář.

V pondělí 14. listopadu odnese Dáša Zbořilová otevřený dopis i s podpisovými archy na podatelnu MěÚ Broumov.