„Na vyznačené parkovací ploše ulice Za Teplárnou je stání vozidel zpoplatněné od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 13 hodin," informovala náchodská radnice na sociální síti Facebook a doplnila, že výše poplatku je stanovená na 20 korun za dvě hodiny, další započatá hodina už vyjde na 50 korun.

Reakce nejen řidičů na tuto novinku jsou celkem rozhořčené. Například Nikola Hejzlarová v diskuzi napsala, že chápe placená parkoviště na náměstích a v centru města, ale takto odlehlá? „Kde ti lidé, co jezdí do Náchoda za prací, mají jako parkovat?" pokládá řečnickou otázku. Tomáš Přibyl zase radí, že Náchod by se měl inspirovat v Trutnově, jak tam mají dobře vyřešené parkování. „Velká centrální parkoviště jsou za rozumný peníz a ještě než tam dojedu, vidím, jestli parkoviště volné nebo obsazené. Kdo nezná Náchod, bez Google map těžko zaparkuje a hledá," komentuje situaci.

Město Náchod - ceník parkování (platný od 19. 6. 2023)

Parkovací lístky zakoupené v parkovacím automatu Masarykovo náměstí, Karlovo náměstí a parkoviště za radnicí: 
30 minut 10,- Kč
dvě hodiny 20,- Kč
každá další započatá hodina: 70,- Kč

Parkoviště v ul. Riegrova, parkovací plochy v ul. Komenského, parkoviště u Okresního soudu v ulici Palachova:
dvě hodiny 20,- Kč
každá další započatá hodina 50,- Kč

Parkoviště u polikliniky v ul. Němcové:
dvě hodiny 10,- Kč
každá další započatá hodina 30,- Kč

Zdroj: Město Náchod

A kde parkujete v Náchodě vy? Volíte městská parkoviště, soukromá či různé ulice a jiné vhodné plochy? Hlasujte v anketě!


Nahrává se anketa ...