Plavci Delfínu Náchod byli opět úspěšní

Náchodsko - Úspěšná vystoupení mají za sebou plavci Delfína Náchod. Ti dominovali nejen v krytém bazénu, ale také pod širým nebem.

24.6.2008

Nadějná plavec Delfínu Náchod Jan Pavelka (uprostřed).Foto: Pavel Janeček

V polovině června zavládla dvojnásobná radost v náchodském plaveckém oddílu. První špičkové měření sil v rámci poháru České republiky desetiletého žactva pro oblast Čechy odkrylo další prsařský talent našeho regionu. Ke špičkovým závodníkům Delfínu na této trati, kterými jsou Josef Hakl, Martin Cöger, Pavel Janeček a Aneta Nýčová, přibylo další jméno.

Vítězem sprintu na 50 metrů se stal v Litoměřicích časem 44,00 Jan Pavelka, ročník 1998. Navíc zůstal jen těsně za stupni vítězů na tratích 50 metrů znak a 50 metrů motýl a přidal i 5. a 6. místo v polohovém závodě na 100 metrů.

Mezi ostatními závodníky mile překvapil 8. místem Jan Pejskar na 50 metrů motýl, když na 100 metrů polohově skončil na 9. místě. Dominika Dusíková obsadila 11. místo v disciplíně 100 metrů prsa a 15. příčku na poloviční trati, kde se její sparingpartnerky z oddílu Tereza Hrubá a Markéta Ziesková seřadily hned za ní na 16. a 17. místě se shodným časem.

O rok starší plavci měli svůj letní šampionát v Sokolově. Pouhé tři desetiny sekundy chyběly Dominikovi Ševců ke třetí příčce v disciplíně 50 metrů motýl. Do desítky nejlepších se překvapivě protlačil i Matěj Rajsner s 9. místem na 50 metrů volným způsobem, když na kraulu 200 metrů skončil na 10. místě. Ema Umlaufová se umístila na 12. místě v závodech 50 metrů volným způsobem a 100 metrů polohově.

Hned při svém prvním startu na otevřené vodě na trati 10 km zazářil v Českém poháru dálkových plavců Jiří Valášek. Tento mladší dorostenec zvítězil v šestém závodě poháru na Plumlovské přehradě ve své kategorii časem 2:24:46 hodin a mezi muži se umístil na 4. místě. (pj)

24.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

JULIUS BUDAJ se narodil 10. října 2017 ve 22.50 hodin. Jeho míry byly 2620 gramů a 46 centimetrů. Šťastní rodiče Barbora Budajová a Julius Samo jsou z Náchoda.
11

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.