O moderním objektu pro seniory, který v průběhu posledních měsíců ve městě pod Ostašem vznikal, se hovořilo dlouhých 30 let. „Všechny plány se ale dostaly vždy pouze do stádia zpracování projektu, který se však nikdy předtím nezačal realizovat,“ uvedla Věra Kašíková, ředitelka DD. Teprve v roce 2002 se projekt dostal do fáze výběru dodavatele stavby. Vše ale tenkrát ztroskotalo na nedostatku financí…

„V prosinci roku 2008 byla konečně – k velké radosti mé, zaměstnanců i klientů – zahájena dlouho očekávaná výstavba nové části domova, jejíž součástí byla i přestavba stávající staré budovy,“ vysvětlila ředitelka Kašíková.

Po téměř dvouletém období stavebních prací, které nebylo ničím příjemným ani pro seniory, ani pro ty, jež o ně pečují, mají všichni společný důvod k radosti. Nový, moderní objekt, který je nyní chloubou města, byl slavnostně předán do užívání.

Díky přestavbě je v domově důchodců vytvořeno celkem 64 míst, čímž se oproti minulosti zvýšila kapacita o 22 lůžek. „Nyní máme 20 pokojů jednolůžkových, 19 dvoulůžkových, 2 třílůžkové pokoje. Z toho čtyři pokoje dvoulůžkové a dva třílůžkové slouží pro imobilní uživatele,“ uvedla Věra Kašíková, jež zároveň s nostalgií zavzpomínala na nedávné doby, kdy se museli v jednom pokoji tísnit čtyři lidé… Nyní je každý pokoj vybaven dostatečnou plochou pro bydlení, novým nábytkem, vlastním sociálním zařízením, předsíní, u většiny pokojů je i balkon. Celá stavba přišla na téměř 100 milionů korun.