V sobotu v regionu hustě sněžilo, před polednem začaly padat vydatné porce sněhu i na Hradecku a šoféři museli snížit rychlost a mít se na pozoru.

Počasí zaměstnává i energetiky, podle mluvčí ČEZu pro Východní Čechy Šárky Lapáčkové Beránkové bylo k 17. hodině bez proudu více než 10 700 tisíc domácností.

Podle předpovědi se v noci na neděli bude frontální rozhraní přesouvat k východu a na naše území bude v čerstvém západním proudění pronikat teplý vzduch.

Déšť a tání sněhu zaplnily v minulých dnech koryta potoků a řek v Královéhradeckém kraji a záhy se zvýšila i hladina Labe a Orlice na soutoku v Hradci Králové. Mezi Týništěm nad Orlicí a krajským městem se voda rozlila na okolní louky.
VIDEO: Orlice se vylila z břehů. Zaplavila louky i silnici. Stouply i další řeky

V neděli bude v kraji převážně zataženo, ráno na většině území déšť, v polohách nad tisíc metrů sněžení nebo déšť se sněhem. Postupně místy občasný déšť ve všech polohách. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 6 až 9 stupňů, na horách 1 až 4 stupně Celsia.

Mírný západní vítr bude zesilovat na čerstvý o rychlosti 6 až 11 metry za sekundu, místy s nárazy kolem 20 metrů za sekundu, tedy 70 kilometry za hodinu.