Jde o šestnáctý ročník. Start bude jako již tradičně v hostinci U Štefana v Sobíňově od 7.30 do 9 hodin. Sobíňov leží na železniční trati z Pardubic do Havlíčkova Brodu.

Vybírat můžete z trasy dlouhé patnáct nebo dvacet kilometrů, které povedou přes Dolní Sokolovec. Ta delší i přes Libici nad Doubravou.

Nebo můžete zvolit trasu podle svých představ a fyzických schopností. Do cíle můžete dorazit odkudkoli. Cíl je opět v hostinci U Štefana, a to do šestnácti hodin. Na startu obdrží každý účastník popis trasy a mapku. Trasy jsou na turistických mapách Žďárské vrchy 1:100 000 a Havlíčkobrodsko 1:50 000. Děti do patnácti let se mohou zúčastnit pouze v doprovodu osoby starší osmnácti let.

V cíli získá každý účastník pamětní list. Připraveno bude občerstvení. Startovné je pro dospělé dvacet korun, pro děti do patnácti let je účast na pochodu či přejezdu zdarma.

Z památek je v obci Sobíňov kostel, dva památníky, tvrziště s patrnými příkopy a valy. Z kopců Homole a Březinka se otevírá daleký výhled. Mezi místními částmi této obce Hlína a Sopoty se nachází přírodní rezervace „Niva Doubravy“. (zr)