Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podepisují petici za ředitelku

Náchod - V Mateřské škole Vítkova v Bělovsi visí na nástěnce petice. Podepisují ji nejen rodiče dětí, aby podpořili stávající ředitelku Blanku Posnarovou, která neuspěla u konkurzu a má ve své funkci skončit.

20.6.2012 6
SDÍLEJ:

MŠ Vítkova v Náchodě - Bělovsi.Foto: DENÍK/ Regina Hellová

Důvodem jejího neúspěchu je skutečnost, že chtěla ušetřit mzdové prostředky a na dobu tří měsíců zaměstnala nekvalifikovanou učitelku bez maturity, která dlouhá léta pracovala jako učitelka v mateřské škole. Tím, přestože v dobré víře, porušila zákon.

Petici, která žádá o opětovné projednání celého konkurzu a čítá okolo osmi desítek podpisů, založila Lenka Valentová z Náchoda, jejíž děti školku navštěvují.

„Přijde mi nespravedlivé a nefér, aby člověk, který celý život vykonává práci s dětmi a dle názoru mého i ostatních rodičů si myslím, že ji vykonává velmi dobře, byl tímto nepochopitelným způsobem sesazen ze své funkce a svého působení v mateřské škole. Chci, aby vedení města vědělo, že rodičům není budoucnost školky lhostejná a o výsledky konkurzu se zajímají," uvedla Lenka Valentová s tím, že vedení města by mělo hájit zájmy a názor občanů. „V tuto chvíli máme pocit, že se vše ubírá úplně jinou cestou, protože je tu mnoho otazníků ohledně celého procesu výběrového řízení," sdělila Valentová.

Jak dodala, pevně věří a doufá, že petice bude mít svoji váhu. „Říká se, že naděje umírá poslední a snad existuje spravedlnost. A kdyby náhodu nepomohla, budu ráda alespoň za to, že se občané dozvědí, co se děje a jak ti, kteří mají hájit jejich názory a zájmy, ve skutečnosti jednají," řekla Deníku autorka petice.

Jak dále Lenka Valentová dodala, žádost o přehodnocení celé záležitosti bude následně předána starostovi a vedení města. „Budeme doufat, že „hlas lidu" bude vyslyšen a uskuteční se příslušné kroky k tomu, aby měla stávající ředitelka školky Blanka Posnarová možnost obhájit svoji funkci," zakončila Valentová.

Petici projednají na radě města

„Petici po jejím obdržení předložím radě města, která je zřizovatelem školky a velmi podrobně ji projednáme," reagoval na situaci starosta Náchoda Jan Birke. Dle jeho slov rada města rozhodla o výsledku konkurzu na základě doporučení výběrové komise.

„Bohužel, paní ředitelka porušila zákon, a proto nemohla být do funkce jmenována. Každopádně jí patří veliký dík za vše, co pro školku udělala," řekl starosta.

„Hlasování bylo jednoznačné, nikoliv těsné, takže v tuto chvíli si za rozhodnutím stojíme a máme naprosto čisté svědomí. Nikdo nebyl zvýhodněn či nezvýhodněn," informoval Birke s tím, že nově zvolená ředitelka této mateřské školy zaujala zajímavým plánem o rozvíjení školky v návaznosti na nedalekou běloveskou školu a také tím, že nechce dělat žádné personální změny v pedagogickém sboru.

„Plány do budoucna měly hlavu a patu a absolutně vylučuji jakoukoliv vazbu mezi mou a její osobou. To je opravdu jen pomluva a na tu nebudu reagovat," dodal rozhořčeně starosta.

Podpora rodičů ředitelku potěšila

Naopak ředitelka školky Blanka Posnarová předpokládá, že domluva o výsledku mohla padnout již před výběrovým řízením. „Nechci nikoho napadat ani obviňovat, ale myslím si, že to bylo předem připravené. To je můj názor a z něho neustoupím," míní Posnarová.

„Potěšilo mě, že rodiče dostali odvahu a peticí mě podpořili. Ve školce panuje vzájemná důvěra, klid a příjemná atmosféra. Přijetím zkušené, avšak nekvalifikované učitelky, která roky pracovala ve školce, jsem v dobrém úmyslu chtěla po dobu třech měsíců ušetřit mzdové prostředky, které by školka nadále vhodně využila," vysvětlila Posnarová.

Svoji funkci by ráda vykonávala po dobu dalších dvou až třech let a dotáhla do konce projekty, na které se těšila a mezi něž patří i výměna oken či malovaná fasáda.

Důvodem pro vyhlášení konkurzů na ředitele škol, kteří k 1. lednu 2012 byli ve funkci více než šest let, byla novela školského zákona. Podle ní byl nově ředitel školy jmenován na vedoucí pracovní místo zřizovatelem na základě vyhlášeného konkurzního řízení na období šesti let.

Autor: Regina Hellová

20.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu. Zato Ludvík Vaněk, jehož obžaloba označila za komplice při jedné z loupeží, byl zproštěn obžaloby.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení