Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podrobné kontroly: Pokuty, ale i daňové úniky za miliony

Náchod - Podrobná kontrola dokladů, vozidla i nákladu je černou můrou snad všech řidičů, zvlášť, když si třeba nejsou jisti stavem svých aut.

28.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Jiří Mach

Do sítě těchto kontrol uvízla řada řidičů nákladní a autobusové dopravy na hraničním přechodu v Náchodě-Bělovsi při čtvrteční dopravně bezpečnostní akci „X", kterou pořádala Policie ČR v součinnosti s Celním úřadem pro Královéhradecký kraj.

Problém je dovoz léků z Polska

Impulsem pro uspořádáni akce byl stále se zvyšující počet případů nelegálně dovážených cigaret, alkoholu, ale především v poslední době rozšířený dovoz léků s pseudoefedrinem z Polska, kde jsou léky volně dostupné v neomezeném množství. Tyto léky na nachlazení jsou zneužívány pro výrobu drog – pervitinu.

První zastávka čekala na řidiče za hraničním přechodem, kde prošlo vozidlo i řidič běžnou kontrolou. Vozidlo si zkontroloval také služební pes Max vycvičený na vyhledávání drog a zbraní.

Tím to ale nekončilo. Vozidlo policie doprovodilo kontrolovaný kamion nebo autobus na parkoviště celního deklarantu. A tam teprve začala podrobná kontrola. V přistaveném Schengenbusu byly zkontrolovány všechny doklady a jejich pravost.

Poté, co kamiony či autobusy prošly důkladnou kontrolou technického stavu, kontrolou dodržování sociálních předpisů a kontrolou na správné upevnění nákladu a přepravu nadměrných nákladů, si je převzali celníci, kteří měli k dipozici velkokapacitní mobilní rentgen.

Automobil prosvítí rentgenové paprsky

Tento pětadvaceti tunový kolos je schopný bez zásahu člověka zkontrolovat všechny útroby jakéhokoliv vozidla a zkušenému technikovi neuteče na obrazovce sebemenší drobnost, která nemá v kontrolovaném vozidle co dělat.

Při opouštění kontrolního stanoviště se všem řidičům značně ulevilo. To ale nepočítali s tím, že na další cestě, v Jaroměři, jsou připraveny váhy, které zjistí, zda není vozidlo přetížené.

„Policisté během akce zkontrolovali sedmadvacet nákladních vozidel a jeden autobus. U tří vozidel policisté omezili technickou způsobilost na 30 dní. Podali dvě oznámení na provozovatele za technický stav vozidla a jedno oznámení podali na krajský úřad za prošlou kontrolu tachografu," informovala krajská policejní mluvčí Iva Kormošová.

Za prohřešky uložili policisté jednu kauci v částce pět tisíc korun za provozování vozidla bez registrační značky a deset blokových pokut v částce 8 600 korun za technický stav vozidla.

„Akce se zúčastnili mimo dopravních policistů také policisté z cizinecké policie, kteří zkontrolovali 46 dokladů a dvěma cizincům z Evropské unie uložili dvě pokuty po čtyřech stech korunách dle zákona o pobytu cizinců za to, že neměli u sebe doklad totožnosti," doplnila Iva Kormošová.

Celního úřad pro Královéhradecký kraj začal s kontrolní akcí „Rentgen" už minulou sobotu a ukončena bude až tento víkend. Celní správa se zaměřila na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu a na všechny rizikové komodity v příhraničních a vnitrostátních oblastech za pomocí velkokapacitního rentgenu.

Akce pokračuje,
v sítích jsou miliony

„Akce stále probíhá, a tak souhrnné výsledky budou známé až v příštím týdnu. Z průběhu ale můžu už teď potvrdit, že se podařilo odhalit několik přestupků, ale také trestných činů. Zvláště u jednoho by byl únik na dani v řádu milionů korun," uvedla mluvčí krajského celního úřadu Martina Kolinská.

Autor: Jiří Mach

28.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci z Montessori základní školy v Náchodě

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Ilustrační foto

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Broumov - Poblíž autobusového a vlakového nádraží v Broumově došlo v pondělí krátce před polednem k evakuačním manévrům.

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení