K urnám přišlo 22 249 lidí (22,18 %), což bylo o sedm tisíc osob více než při druhém kole volby před šesti lety. Nadprůměrná volební účast byla nejvyšší napříč republikou.
Jak podotkl politolog Jiří Štefek s výjimkou Červeného Kostelce uspěl Martin Červíček ve všech větších obcích a městech regionu. "Podařilo se mu ovládnout i Jaroměř či Nové Město nad Metují, kde před týdnem ztrácel. Červíček s přehledem zvítězil i v Náchodě. Příliš se tak neprojevila podpora náchodského starosty Jana Birkeho, kterou se šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek před druhým kolem tak halasně oháněl. Jan Birke se totiž stejně pochvalně vyjádřil i o panu Červíčkovi. Naopak podpora od neúspěšného kandidáta z prvního kola Petra Kolety byla pro Martina Červíčka zcela nepopiratelně vítaným bonusem, který přispěl k jeho poměrně výraznému vítězství," všímá si Jiří Štefek, podle jehož názoru Martin Červíček zvítězil zcela zaslouženě.
"Svoji kampaň si skutečně odpracoval a bylo znát, že lidé jej znají z jeho úspěšného fungování v krajské politice. Pavel Bělobrádek naopak spoléhal na to, že si přiveze na pár mítinků Jiřího Drahoše, na váhu své funkce v čele parlamentní strany a svoji známost, a že to vše dohromady mu bude stačit. Hrubě se přepočítal. Lidé jeho kandidaturu spíš pochopili jako snahu získat trafiku a jako určitá zadní vrátka pro odchod ze sněmovny, kde jsou lidovci i Pavel Bělobrádek výrazně defenzivní a neúspěšní. Po úspěchu v komunálních volbách měli lidovci dojem, že jim narostla křídla a mohou skoro všechno. Trošku zpychli a lidé je takřka okamžitě vrátili zpět na pevnou zem," okomentoval senátní duel na Náchodsku Jiří Štefek.