Policisté i několik desítek hasičů prohledali nejbližší okolí, její sousedy, příbuzné a známé, prověřili zdravotnická zařízení, ale bohužel bez kladného výsledku. Poté se obrátili i na veřejnost.

V sobotu dopoledne pak policisté pátrání odvolali. „Seniorku nalezli po 9. hodině strážníci městské policie nedaleko jejího bydliště bohužel bez známek života. Po prvotním ohledání policisté nezjistili cizí zavinění a nařídili pitvu,“ informovala Iva Kormošová, mluvčí krajské policie.

Pátek: V Novém Městě nad Metují se od pátečního večera intenzivně pátrá po 91leté ženě, která odešla po 15. hodině z domova neznámo kam. Seniorka trpí stařeckou demencí, zapomíná, občas neví, kde se nachází a ztrácí orientaci v prostoru i čase. Nepotkali jste ji?

"Policisté prohledali nejbližší okolí, její sousedy, příbuzné a známé, prověřili zdravotnická zařízení, ale bohužel bez kladného výsledku," konstatovala policejní mluvčí Iva Kormošová a požádala o pomoc i veřejnost: "Kdo si seniorky všimne, nebo by mohl podat informaci o jejím pohybu, ať zavolá na linku 158."

Údaje o pohřešované paní Jarmile Borůvkové jsou uvedené i v databázi pohřešovaných. Pokud je odkaz nefunkční, bylo pátrání odvoláno.

Od pátečního podvečera 23. února se pátrá po 91leté ženě z Nového Města nad Metují, která odešla po 15. hodině z domova neznámo kam.Od pátečního podvečera 23. února se pátrá po 91leté ženě z Nového Města nad Metují, která odešla po 15. hodině z domova neznámo kam.Zdroj: archiv rodiny