VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Položí základní kámen areálu v Meziměstí

Meziměstí - Ve středu 1. července dopoledne v 10 hodin se bude na nově rekonstruovaném sportovní areálu konat slavnostní akt v podobě položení základního kamene „Areálu zdraví a sportu Meziměstí“.

30.6.2009
SDÍLEJ:

Náhled areálu v Meziměstí.Foto: Reprofoto: DENÍk/Jiří Špreňar

Na úspěšný projekt „Rozvoj turistické a rekreační infrastruktury v příhraniční oblasti Broumovska a Mieroszowska“ získalo Město Meziměstí dotace z ERDF ve výši 2 450 500 EUR a ze státního rozpočtu 144 147 EUR. Na polské straně se realizuje sportovní a rekreační hala na kterou dostal Mieroszow z ERDF 1 556 688 EUR. „Dohromady na obě části pro českou i polskou stranu bylo získáno 4 007 188 EUR. Celkové způsobilé výdaje jsou přes pět milionů EUR,“ informovala nás starostka Meziměstí Eva Mücková.

Předpokládaný projekt na české straně v Meziměstí je rozdělen do dvou etap, které postupně řeší nové hrací a zábavné plochy:- víceúčelové sportoviště s umělým povrchem (volejbal, basketbal), hřiště pro minigolf s 26 hracími poli, hrací plochy na stolní tenis – čtyři stoly, dětský koutek s atrakcemi, kryté pódium pro kulturní a zábavné vystoupení. Samozřejmě nebude chybět výstavba nových bazénových těles – venkovní plavecký bazén (226 m2), venkovní rekreační bazén s atrakcemi (360 m2) a venkovní dětský bazén (55m2), včetně rozvodů, objekt bazénové technologie - úpravna vody včetně potřebné technologie a výstavba WC, šaten apod, parkoviště pro auta.

Na polské straně již v těchto dnech vzniká sportovní hala (1320 m2), tři sportovní hřiště a běžecké dráhy.

Dnešního slavnostního položení základního kamene by se měl kromě představitelů Meziměstí zúčastnit hejtman Lubomír Franc, radní Ješina, starosta Mieroszowa Andrzej Laskiewicz, místostarosta Dorota Beckier, za církev kněží pan Krzystof Cebula z Mieroszowa a pan Martin Lanži z Broumova .

Autor: Jiří Špreňar

30.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Petr Cvikýř dorazil do božanovského okrsku jen pár chvil  před vypršením volebního času. Vhodil svůj hlas do volební urny  pak hned došlo n sčítání hlasů.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Rožmitál u Broumova - Celkem 50 voličů z evidovaných 129 přišlo během pátku odevzdat svůj hlas v nejmenším volebním okrsku na Broumovsku.

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Jaroměř /FOTO/ - Železniční muzeum Výtopna v Jaroměři se v pátek 20. října proměnilo ve volební okrsek číslo 18.

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení