„V obci Kudowa-Zdrój bude mít protest rolníků charakter zpomalení dopravy, kdy deset až patnáct traktorů, přibližně dvacet osob, bude opakovaně jezdit mezi čerpacími stanicemi BP a Circle," popsala plánovanou stávku mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

Protest farmářů je plánovaný ve větší míře také v Klodzku, kde by mělo dojít k odstavení 65 traktorů u krajnice. Tyto stroje budou pouze částečně zasahovat do jízdního pruhu a bude nutné v místě zpomalit. Do stávky se tam má zapojit asi stovka Poláků.

„V obou případech by nemělo dojít k zablokování komunikace, přesto lze očekávat, že s největší pravděpodobností dojde k omezení a zpomalení dopravy nejen na polské, ale i na české straně, konkrétně v Náchodě," upozornila Nina Adlof.

Cestu třeba za nákupy do sousedního Polska dnes 24. ledna mezi 12. a 14. hodinou může řidičům zkomplikovat protestní akce polských zemědělců.
Dnešní protest polských farmářů zkomplikuje cestu z Náchoda do Kłodzka

Protest polských farmářů komplikoval cestu z Náchoda do Kłodzka také 24. ledna odpoledne. Jednalo se o první, ale očividně ne poslední protest. Zemědělci kritizují zemědělskou politiku Evropské unie. V první řadě chtějí ochranu trhu, protože Evropská unie je podle jejich názoru v současnosti založena na dovozu levnějších produktů, například z Ukrajiny. Zemědělci přiznávají, že výroba v zemi už není rentabilní.