Stalo se tak přesně týden poté, co se zhruba tři desítky účastníků se zalepenými ústy zúčastnily němého protestu proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi. Rozhodli se tak originálním způsobem protestovat proti Babišovu “mlčení” k otázkám veřejnosti.

Tentokrát už ale lidé nemlčeli, přišlo jich přibližně třikrát více než před týdnem a byli hodně slyšet - v rukou měli kuchyňské poklice, do hrnců tloukli kvedlačkami, foukali do píšťalek, fléten či trubek, bubnovali na bubínky…

Po krátkém zahájení u morového sloupu, kdy poukázali na zápory premiéra v demisi a vyslovili se proti alarmujicí podpoře extremismu a KSČM, se hlasitý průvod s transparenty v rukou vydal na krátkou cestu centrem města, při které demonstranty podporovali i další lidé. Cestou měli protestující zastávky s projevy, v nichž mimo jiné zazněl odkaz TGM o mravnosti v osobním životě jako předpokladu pro politiku.

Rovněž se četl otevřený dopis polistopadového ministra obrany Luboše Dobrovského, který odmítl převzít ocenění od Bezpečnostní rady státu z rukou "…nemužného člověka, který odmítá respektovat soudní rozsudek, jímž je potvrzeno jeho udavačství…", jak vidí někdejší disident Andreje Babiše.

Vlna protestů vyvrcholí příští týden opět v úterý 5. června v 18 hodin na hlavní demonstraci nazvané "Jednou provždy", kdy vyzvou premiéra v demisi Babiše k odstoupení.