Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

POZOR: Dnes je poslední termín výměny občanských průkazů!

Náchodsko - Máte ve vašem občanském průkazu napsané datum vydání starší než je 31. prosinec 2003? Narodili jste se později než 31. prosince 1935? Pokud na první dvě otázky odpovíte kladně a neuposlechli jste dosud výzvy k výměně občanských průkazů, tak dnešní den je v řádném termínu dnem posledním, kdy tak můžete učinit. Jestliže tak neučiníte, vystavujete se nebezpečí pokuty až ve výši 10 000 korun.

28.11.2008
SDÍLEJ:

Průkazy vydané do 31. 12. 2003 si musí jejich majitelé vyměnit do konce letošního roku. Foto: Repro: Deník

Dnešní den je poslední, kdy si držitelé občanských průkazů bez strojově čitelných údajů mohou zažádat o nový.

K povinné výměně je potřeba jen jedna hlavičková fotografie o rozměrech 3,5x4,5 cm, platně vyplněný formulář a stávající občanský průkaz. V tomto případě je výměna bez správního poplatku, neboť zákon o správních poplatcích stanovuje, že výměna provedená na úřední příkaz poplatkům nepodléhá.
Správní odbor městského úřadu v Broumově počátkem měsíce obeslal všechny ty, kteří si výměnu občanského průkazu mají zařídit.

Jak Deníku včera sdělila Alena Konečná, jednalo se přibližně o 450 osob spadajících pod broumovskou správu. Podle jejích slov většina těch, kterých se to týká, si už o novou občanku zažádala.

Rušno bylo na úřadech hlavně v posledních dvou týdnech, kdy pracovnice úseku občanských průkazů evidovaly týdně kolem 150 výměn.

„Lhůta pro vydání nového občanského průkazu je zákonem stanovena na 30 dní,“ odpověděla nám na otázku, za jak dlouho se nové občanky žadatelé dočkají. „Nechala jsem to na poslední chvíli, ale teď jen vyplním formulář a fotku mám s sebou, tak to stihnu v termínu,“ řekla nám ve středu odpoledne na chodbě MěÚ v Broumově mladá žena, jež zde v rychlosti vyplňovala potřebný formulář.

Nově vydané občanské průkazy se strojově čitelnými údaji budou mít podobu jako ty, které jsou vydávány od druhé poloviny roku 2000.

Autor: Jiří Špreňar

28.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Ilustrační foto.

V Broumově u nádraží evakuovali desítky lidí a psa. Unikal plyn

Zaměstnavatel neposílal srážky ze mzdy insolvenčnímu správci

Náchodsko - Neobvyklý případ zpronevěry řeší policisté na oddělení hospodářské kriminality v Náchodě.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Machovu zatím chybí forma i štěstí

Náchodsko - O slunečném víkendu se hrálo o další mistrovské body ve fotbalovém Jopeco Okresním přeboru mužů.

Nevěděli, co se šaty, tak je vrátili

Jaroměř, Josefov - Nečekaného překvapení se po pár týdnech dočkali jak vystavovatelé, tak i majitelka odcizených šatů. Před vchodem do objektu Starého špitálu v Josefově, kde se v době 9. do 11. září konala výstava a z něhož zmizely některé vystavované artefakty (tj. zářivky a plesové šaty), se z ničeho nic jednou ráno objevila igelitka. A uvnitř se skrývaly oboje šaty, které kdosi předtím z výstavy odnesl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení