Na dopravním hřišti se v době od 9 do 15 hodin uskuteční VIII. ročník pohárové soutěže v disciplínách CTIF Memoriál Jirky Beka. V doprovodném programu se děti setkají i s kouzelníkem, ukázkou první pomoci, předány jim budou nové herní prvky. Více informací na jiném místě strany 3.

Na prostranství u pěchotního srubu Voda (9.30 – 16 hodin), který se slavnostně otevře novou expozicí, bude kromě ukázek dobové výstroje a výzbroje i dětská střelnice. S průvodcem mohou návštěvníci projít naučnou stezku po linii opevnění z Bělovse až na Dobrošov.

Na česko-polských hranicích bude v 10.30 hodin slavnostním setkáním představitelů partnerských měst otevřena cyklostezka Běloves-Slaný a na kole se poté mohou cyklisté s průvodcem vydat po okruhu T. G. Masaryka. Na start jim zahraje Klapeto Náchod. Otevření cyklostezky se zúčastní také dva známí cyklosvětoběžníci Michal Jon a Lucie Kovaříková. Nedávno přejeli na kole Spojené státy od Pacifiku po Atlantik, stezky v Alpách a vůbec v západní Evropě - v květnu jim vychází další knížka, již sedmá v pořadí.

V úseku Slané - hraniční přechod Běloves bude Déčko Náchod v době od 9 do 13 hodin na raftech čistit řeku Bystrá a Metuje. Jízdu na raftu ukáže i dětem, které mohou zkusit také lanovou dráhu i cyklistickou jízdu zručnosti v úseku u hasičárny.

Pořadatelé zvou na akci širokou veřejnost.