VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce

Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji 9. a 10. října.

8.10.2010
SDÍLEJ:

Návštěva Přemysla Otakara ve Vendolí.Foto: Deník/ Sylva Horáková

Svitavsko - Přemysl Otakar přijede do Vendolí na hostinu

Vendolí – Do obce na Svitavsku zavítá v sobotu na koních Přemysl Otakar II. se svou družinou. „V deset hodin vyjedou z dolního konce obce. Průjezd vesnicí bude trvat asi hodinu,“ zve starosta Vladimír Buchta. Královská návštěva zakončí své putování panstvím hostinou, na které je přivítá starosta obce jako rychtář u truhlářství. Návštěvníci se budou moci těšit na krásné koně i jezdce v kostýmech.

Moravská Třebová - V sobotu ve Třebové ožije nový zimní stadion. Akce nazvaná „Aréna se otevírá“ začíná v 18 hodin. Návštěvníky pobaví Vladimír Hron. K vidění bude minihokej žáčků a ukázky tréninku vystoupení tanečního páru v krasobruslení i ukázky akrobacie mistrů ČR na trampolíně, Chybět nebude ani barmanská show Jiřího Střelečka, mistra ČR, a také exhibice Ping-pong na ledě. V osm večer začne autogramiáda Jiřího Dopity a na závěr se uskuteční koncert skupiny Queen Revival.

Moravská Třebová - Při příležitosti 75. výročí skautingu v Moravské Třebové připravilo místní skautské středisko oslavy na náměstí města. Akce se koná v sobotu 9. října. Slavnostní zahájení proběhne v 10 hodin. O půl hodiny později připravili pořadatelé ukázky skautské činnosti a soutěže pro děti i dospělé. Rovněž se uskuteční pokus o ustavení rekordu v počtu skautů v krojích na náměstí města. Na náměstí zhlédnete postavené montované stany, ve kterých tráví své letní táboření děti z místního střediska. Program bude doplněn výstavou fotografií z historie i současnosti střediska.

Trpín - V sobotu se kulturním domem v Trpíně rozezní harmoniky. Ve 13 hodin začne setkání harmonikářů, kteří se do obce na Poličsku sjedou z celé republiky. „Loni se zde sešlo 42 harmonikářů. Přijeli třeba i Staropražští heligónkáři nebo Roman Straka z Rakouska,“ přiblížila organizátorka Marie Andrlíková. Zahraniční účast letos rozšíří i harmonikář ze Slovenska. Pořadatelé předpokládají, že muzikanti budou hrát do sedmi hodin do večera.

Polička – Městské muzeum a galerie ve spolupráci s Akademií výtvarných umění v Praze připravily tradiční přehlídku moderního umění.
Třiašedesátý umělecký salon v Poličce, výstava absolventů pražské akademie výtvarných umění, se bude konat od 10. října do 14. listopadu
„Již 63. ročník tradičního Uměleckého salonu v Poličce představí další z absolventských děl mladých umělců Akademie výtvarných umění v Praze,“ informovala Radka Marková z Poličského muzea. Vernisáž výstavy proběhne v neděli 10. října od 14 hodin ve výstavních sálech Městské galerie v Poličce. Úvodní slovo pronese historik umění David Junek, po něm bude následovat neobvyklé hudební vystoupení.
Výstava představí výtvarná díla z oboru malba, grafika, video, plastika, objekty, ale i dvě zajímavé a zábavné instalace.
Příznivci tradiční malby mohou zvolat: „Malba žije!“ Příznivci netradičních děl mohou se zaujetím vydechnout: „No, to jsem ještě neviděl.“
Kurátorem výstavy, která trvá do 14. listopadu je David June

Pardubicko - Velká pardubická po stodvacáté

Pardubice – V neděli se na pardubickém dostihovém závodišti koná tradiční Velká pardubická České pojišťovny, a to již po stodvacáté.
Na letošní startovní listině je napsáno dvacet jmen. Na startu budou i dvě ženy, Lucie Baluchová a Martina Růžičková. V minulosti se tak stalo pouze v roce 1972, kdy se v dostihu sešly Jana Nová a Eva Palyzová.

První dostih se běží už v 10.45, ten hlavní je na programu v 15.45 hodin. Součástí sobotního programu bude také Medela Cup, tedy sportovní odpoledne VIP osobností, které budou závodit na dřevěných koních.

Pardubice
– Tento víkend se v Pardubicích koná již sedmnáctý ročník Městských slavností. Nabízejí pestrý program koncertů, divadelních představení, tanečních vystoupení a hlavně zábavy. Do festivalu jsou zapojeny galerie, kluby, kulturní domy, umělecké školy i historická místa. Ke klasice patří koncert skupiny J. K. Band, Dny medu, jízda historických vozidel či sobotní lampionový průvod. Za zmínku stojí určitě Pernštýnské tržiště, které bude návštěvníkům přístupno v pátek a v sobotu.

Nádvoří zámku se v sobotu vrátí do historie. Pardubice se představí v době, kdy město spravoval renesanční šlechtic Vilém z Pernštejna. Pro návštěvníky bude připraveno historické tržiště, rytířská klání i kejklířská vystoupení.

Pernštýnské náměstí se v sobotu od 14 hodin promění také ve velké podzimní dílny pro děti i dospělé. V 19 hodin vyplují na Labe dračí lodě s pyrotechnickými efekty a v 19.30 vypukne velká ohňostrojová show. Sobotní večer zakončí koncert skupiny Volant od 20.30 hodin na Pernštýnském náměstí.

Pardubice – V pátek přijede do pardubického klubu Žlutý pes kapela Mig 21. V čele se zpívajícím hercem Jiřím Macháčkem začnou své vystoupení ve 21 hodin. Celému podzimnímu turné dala název nová skladba Máma se vrací, k níž natočila videoklip dokumentaristka FAMU Kamila Vondrová. Na koncertě zazní hity jako Malotraktorem, Snadné je žít, Slepic pírka nebo Venkovan-kluk. Koncertní šňůra bude oslavou mateřství a všechny nastávající maminky jsou více než vítány

Orlickoústecko - Terezínská opera zazní v podzemní tvrzi

Česká Třebová - V Ekocentru Podorlicko začíná v pátek v 18.30 hodin přednáška Jiřího Polčáka s názvem „Vzácné a chráněné houby“. Současně zde probíhá výstava hub s mykologickou poradnou. Otevřeno je v pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 12 hodin.

Ústí nad Orlicí - Pro děti se v sobotu v Roškotově divadle bude hrát pohádka plná písniček a hádanek v podání divadla Pohádka Praha. Začátek představení „Princezna Konvalinka a královské hádanky“ je naplánován na 15. hodinu. Tak vezměte děti a vklouzněte s nimi na chvilku do pohádkového světa.

Králíky - Podzemní prostory dělostřelecké tvrze Hůrka v Králíkách se v sobotu promění v jeviště, na kterém chlapecký sbor Boni Pueri uvede dětskou židovskou operu Brundibár. Představení začne v 18 hodin, posluchači by se měli teple obléci, v prostorách muzea je pouhých osm stupňů Celsia. Terezínskou operu Brundibár už sbor Boni Pueri uvedl na řadě míst České republiky i v zahraničí. Napsal ji hudební skladatel Hans Krása a spisovatel Adolf Hoffmeister v roce 1938.

Chrudimsko - Strašidla budou řádit na pódiu i v parku

Třemošnice - Divadelní ochotnický soubor Třemošnice sehraje o víkendu pohádku Jak čert vyletěl z kůže. Představení pro malé i větší diváky se odehraje v kulturním domě v pátek v 10 hodin a v sobotu v 19 hodin.

Medlešice – M klub Medlešice zve na Strašidelný park, který se koná v sobotu v medlešickém parku. Akce začíná v 19 hod., předpokládaný konec 21 hodin. Akce se koná za každého počasí a je určena pro všechny věkové skupiny.

Chrudim – V pátek bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet David Hainall, se kterým se podíváme na nejvyšší horu Evropy. Mont Blanc, Monte Bianco nebo chcete-li Monarcha je vskutku ojedinělou a právem opěvovanou horou ležící v oblasti Savojských Alp. S batohem na zádech ujdeme téměř 160 km po legendární „Tour du Mont Blanc“, vysokohorské trase obcházející po území Francie, Itálie a Švýcarska celý masiv Mont Blanku. Vystoupáme i na samotný vrchol nejvyšší hory Evropy. Přednáška začíná v 18.30 hodin.

Další pozvánky na akce na Chrudimsku naleznete ZDE.

Královéhradecko - U rybníka zavoní pirátský guláš

Hradec Králové – Pirátský guláš. Tak se nazývá procházka pro děti do 12 let v doprovodu rodičů, která je na sobotu připravena v okolí rybníka Biřička na Novém Hradci. „Na trase si užijete něco z dobrodružného života pirátů a vyzkoušíte si i malé lanové centrum. Nakonec si uvaříte bramborový guláš podle vlastních představ,“ láká účastníky vedoucí turistického oddílu mládeže Pěšinky a Ostříži Václava Hušková. Sraz je od 10 do 11.30 hodin u Biřičky. Každý tatínek a kluk by si měli na guláš přinést párek, malou cibulku a trochu pitné vody, maminky a dívky oloupanou bramboru, kousek tuku a trochu hladké mouky. Každý by si měl přinést sůl, koření, kapesní nůž a misku.

Hradec Králové – Pro velký úspěch se v sobotu opět uskuteční Farmářské trhy. Od 8 do 12 hodin budou mít lidé na parkovišti u Adalbertina možnost ochutnat a koupit čerstvé potraviny od chovatelů, pěstitelů a zpracovatelů z regionu. Své kulinářské umění předvede herec, moderátor a kuchař Ivan Vodochodský nebo United Steaks Team, tedy mistři republiky v grilování.

Rychnovsko - Sokolníci se pochlubí skvostnými dravci

Opočno – Na nádvoří opočenského zámku a v přilehlých lesích se do soboty koná největší sokolnická akce v Čechách. Čekají vás slavnostní dopolední nástupy a večerní výřady s loveckými fanfárami a ukázkami dravců, navíc doprovodný program.

Častolovice – Po celý víkend se můžete těšit z 12. výstavy ovoce, zeleniny a květin. Výstava se koná v areálu sokolské zahrady a sokolovny. Na Zahradě východních Čech uvidíte přehlídku zahrádkářských výpěstků, výstavu chryzantém, jiřin, begonií, fial a pokojových květin, výstavu včelařů a kaktusářů, hub a dalších zajímavostí. Dále bude k dispozici poradenská služba. A těšit se můžete i na soutěž o nejlepší misku ovoce a zeleniny, výstavu zahrádkářské techniky, nářadí a pomůcek, stánkový prodej, bohatý program a dobré občerstvení.

Rychnov nad Kněžnou/Opočno – V rámci Orlicko-kladského varhanního festivalu se v neděli odehraje v kostele Nejsvětější Trojice koncert. Začíná v 17 hodin a účinkují František Vaníček – varhany, Karel Houdek – trubka. Další koncert festivalu se odehraje také v kostele Nejsvětější Trojice, tentokrát v Opočně v neděli od 16 hodin.

Trutnovsko - Služební psi se předvedou v celé své kráse

Dvůr Králové – Kynologický klub Nový svět připravuje na neděli výstavu asi nejrozšířenějšího plemene služebních psů, německých ovčáků. Akce se koná na louce vedle psího útulku. Zahájení výstavy bude v 9 hodin, o deset minut později začne posuzování v kruhu. Akce bude už tradičně přístupná veřejnosti.

Dvůr Králové – V neděli se uskuteční jeden ze série závodů mistrovství republiky rádiem řízených modelů aut v měřítku 1:10 v kategorii rally. Závod se koná na dráze na ploše bývalé skládky nad autosalonem BOOM. Začátek je v 10 hodin a předpokládaný konec kolem 17. hodiny.

Dvůr Králové – V zábavním centru Zálabí vystoupí v sobotu rocková skupina Komunál. Posluchači ji znají pod původním názvem Komunální odpad. Jako předkapela vystoupí Butschachos.

Kuks – Varhanní koncert Martina Kubáta se koná v sobotu v Hospitalu. Na programu budou díla J. S. Bacha, B. M. Černohorského, K. B. Kopřivy nebo L. Boëllmana. Začátek od 17 hodin v kostele Nejsvětější Trojice.

Náchodsko - Víkend v pohybu: běžci i cyklisté na start

Nové Město nad Metují – V sobotu se poběží již padesátý ročník závodu v silničním běhu mužů a žen krajů Hradec Králové a Pardubice - Cena Metuje. Zváni jsou milovníci pohybu všech věkových kategorií, registrace v ČAS není podmínkou. Trať závodu vede po asfaltové silnici údolím řeky Metuje do Pekla a zpět, start i cíl je u sokolovny. Závodníci se mohou přihlásit v kanceláři, která bude otevřena v sobotu od 8 hodin ve vestibulu sokolovny.

Police nad Metují - V neděli v 10 hodin se uskuteční 37. ročník lyžařského přespolního běhu a 10. ročník Memoriálu Mirka Hejnyše - Okolo Ostaše. Prezence a přihlášky se podávají od 8.30 hodin u lyžařského vleku Nebíčko v Polici nad Metují, nejpozději jednu hodinu před startem. Starty jsou hromadné podle věkových kategorií. Tratě jsou vedeny po loukách v okolí lyžařského vleku, tratě na 5 a 12,5 km také po polních a lesních cestách.

Nové Město nad Metují – Wzdechy team - SK Nové Město nad Metují a Libra kola pořádají tuto neděli tradiční akci uzavírající sezonu v sedlech horských kol, patnáctý ročník Bajkování u Metuje - Wzdechy 2010. Hlavní závod mužů, žen, juniorů a juniorek bude zahájen v 10.30 hodin, závody dětských kategorií jsou na programu před i po hlavním závodě. Prezence v den konání závodů od 8.30 do 9.45 hodin v kavárně na stadionu.

Jičínsko - Kopidlenský kvítek znovu rozkvete

Kopidlno – Zahradnická škola pořádá 17. ročník Kopidlenského kvítku. Sobota je vyhrazena veřejnosti. Den otevřených dveří nabízí prohlídku květinami bohatě vyzdobených interiérů zámku. Ve sportovní hale během dne proběhne doprovodný program, jehož součástí budou módní přehlídky, vystoupení recesistů a také ukázky aranžování květin. V prostorách zámeckého parku se bude v sobotu prezentovat více než 100 vystavovatelů a prodejců, kteří nabízejí zahradnický, řemeslný a spotřební sortiment.

V neděli budou pro návštěvníky zpřístupněny vyzdobené zámecké interiéry, palmový skleník a samozřejmě také prostory zámeckého parku. Areál výstaviště je pro návštěvníky otevřen v sobotu od 9 do 17 hodin, v neděli pak od 9 do 15 hodin.

Zboží u Nové Paky – Slavnostní vysvěcení nového zvonu proběhne v sobotu ve Zboží u sochy Panny Marie ve 13.30 hodin. Poté se za doprovodu mažoretek průvod přesune do přírodního areálu za knihovnou, kde je připraveno zápolení domácích traktůrků, vystoupení mažoretek, večerní zábava, noční ohňová šou, bohaté a chutné občerstvení, pohotová obsluha, posezení ve vytápěných stanech.

Hořice - Už 13. ročník preventivní lékařské prohlídky Nečekejte na doktora se koná v sobotu od 8 do 11 hodin v přednáškové místnosti za knihovnou. Odborníci změří zájemcům cholesterol, tlak a cukr v krvi a na místě výsledky vyhodnotí

8.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení