VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce finišují, přes most se zase jezdí

Náchod - Podzimní měsíce se v mnoha městech každoročně nesou v duchu dokončování stavebních prací. To se týká i mnoha investičních akcí města Náchoda.

15.11.2016
SDÍLEJ:

Nový most v Bělovsi.Foto: archiv MěÚ Náchod

Jednou z největších stavebních akcí ve městě, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové, je rekonstrukce průtahu Náchoda. Ta začala v polovině července a její letošní část bude podle informací z radnice dokončena dle plánu do konce listopadu. Nákladní vozidla tak nebudou muset v zimních měsících využívat objízdné trasy přes Červený Kostelec a Trutnov.

„V prosinci budou ještě probíhat další práce na dokončení rekonstrukce přilehlých chodníků, jejichž investorem je Město Náchod. Veškeré podrobné informace o stavbě poskytují webové stránky prutahnachoda.cz, které k dnešnímu dni přivítaly už více než patnáct tisíc návštěvníků. Kromě průběžných informací nabízí i aktuální pohledy na dopravní situaci pomocí webkamer," uvedla mluvčí radnice Nina Adlof.

Další velkou investiční akcí města je rekonstrukce parku „U Města Prahy".

Dokončení parku bylo kvůli většímu rozsahu záchranného archeologického výzkumu posunuto na květen příštího roku. Do konce letošního roku budou v parku provedeny terénní úpravy.

Budou zhotoveny základy pro herní prvky a plotové treláže a z části i obruby. „Herní prvky i lavičky máme již nachystané, ale jejich osazení plánujeme hlavně z bezpečnostních důvodů až na jaře, aby to na stavbu nelákalo děti," upřesnil starosta Jan Birke. „V tomto týdnu byl také do parku instalován umělecký prvek v podobě meče rytíře Hrona, který zhotovila umělecká dílna pana Ševčíka. Toto umělecké ztvárnění symbolu zakladatele města Náchoda se do budoucna nepochybně stane významným turistickým cílem," doplnil místostarosta Jan Čtvrtečka.

V prosinci pak začnou stavbaři v části parku navazující na Masarykovo náměstí dláždit novou cestu a realizovat schody, žlaby a zděné lavičky. Práce budou následně pokračovat dle technologických možností a hlavně s ohledem na klimatické podmínky, kvalitu a záruku.

Obyvatelé místní části Běloves jistě zaznamenali, že se v uplynulém týdnu intenzivně dokončovala stavba nového mostu přes řeku Metuji. Most, který se nachází nedaleko fotbalového stadionu, má už také zábradlí a po mostní prohlídce Policie ČR od včerejšího dne schválila předběžné užívání mostu a provoz v těchto místech může být obnovený.

„To je jistě dobrá zpráva pro řidiče, přestože všechny práce s ohledem na složitost celého projektu ještě nejsou dokončené. Do konce listopadu budou probíhat závěrečné práce v okolí mostu a v korytu řeky Metuje včetně demontáže mostního provizoria a dokončení vozovky a chodníků," dodal starosta Náchoda. (na, reh)

Autor: Redakce

15.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Před volbami dali přednost rodině a vstoupili do svazku manželského

Janovičky u Broumova - Vhodit volební lístek do volební urny je úkon, který se neděje každý den.

AKTUALIZUJEME

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Královéhradecký kraj - V pátek a v sobotu mají lidé možnost jasně se vyjádřit k budoucnosti Česka. Od 14 hodin, kdy začaly volby do Poslanecké sněmovny PČR, jsou otevřené volební místnosti a voliči až do sobotního odpoledne mohou rozhodovat, kdo zemi v následujících čtyřech letech povede.

Manželé Doležalovi z Náchoda volili v hlavním městě Švédska

Stockholm, Náchod - Eva a Michal Doležalovi z Náchoda měli cestu do Stockholmu naplánovanou už dlouho před volbami. "Nebyla nám však lhostejná naše budoucnost a pokud chci věřit v demokracii, je nutné, aby byla volební účast co nejvyšší," říká maminka třech dětí.

Svůj hlas hodil do volební urny jen pár vteřin před uzavřením volební místnosti

Božanov - Je krátce před čtrnáctou hodinou a do uzavření volebního okrsku zbývají tři minuty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení