Předposlední koncert 13. ročníku festivalu si na své konto připsal letos zatím nejvyšší návštěvnost, nejvyšší vybrané vstupné i nadšené reakce posluchačů. Do Martínkovického kostelíku, který doslova praskal ve svých kostelních švech, se vměstnalo 550 návštěvníků a kasičky s dobrovolným vstupným zaplnilo přes 40 tisíc korun. Čtveřice mladých violoncellistů Prague Cello Quartet vystoupila s originálním repertoárem, který zahrnoval klasické skladby, písně z muzikálů Fantom Opery nebo Jesus Christ Superstar, filmové melodie i moderní hity od Coldplay, Queen, Eda Sheerana a Bobbyho McFerrina.

„Koncert formace Prague Cello Quartet byl milým vybočením z čistě klasické hudby do světa pop music, jazzu i rocku. Festivalové publikum se v rámci téměř dvouhodinové show pobavilo a na konci koncertu i zapojilo do produkce čtyř skvělých hráčů, kteří dokázali, že klasika může i bavit,“ zhodnotila sobotní podvečer v nabitém kostele v Martínkovicích ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

„Atmosféra koncertu byla úžasná, publikum bylo naprosto fantastické. Většinou když hrajeme v kostelích, tak lidé jsou umírnění, nejsou tak hluční, asi i proto, že mají respekt k tomuto prostoru. Ale dnes, asi i tím, že tu bylo tolik lidí, tak se publikum nebálo a bylo super, reagovalo celou dobu,“ uvedl po koncertě Petr Špaček z Prague Cello Quartet.

Poslední, desáté festivalové zastavení nabídne posluchačům vystoupení renomované sopranistky Kateřiny Kněžíkové, houslisty Milana Al-Ashaba a orchestru L ́Armonia Terrena pod vedením dirigenta Zdeňka Klaudy. Závěrečná festivalová znělka se rozezní v sobotu 1. září od 18 hodin v kostele sv. Vojtěcha v broumovském klášteře.

Koncert bude poslední příležitostí, jak pomocí dobrovolného vstupného v rámci festivalu přispět na obnovu kostelů broumovské skupiny.

Mezinárodní horolezecký filmový fesstival v Teplicích nad Metují.
OBRAZEM: Festival mezi nebem a zemí