„Nové provedení prameníku byl pro mě při příchodu trochu šok. Oproti zdi, na kterou jsem byl zvyklý celý život, je podle mého názoru toto řešení ale o mnoho hezčí. Minerálka je dokonalá, smrdí, má bubliny a je výborná. Chodím se občas napít, domů si ji nosím jen málokdy," svěřil se Hronovák Jiří Bednář.

Všechny podoby prameníku si pamatuje Zuzana Čermáková z Hronova: „Nejhezčí byla ta původní kamenná kašna. Toto provedení ale zas tak špatné také není, až se dodělá okolí, tak to bude hezké. Teď to tady je moc prázdné. Vzhledově se mně to však líbí. Je to takové jednoduché, oproti té nevzhledné zdi, která tu byla." Na otevření nového prameníku se přijela podívat také Marta Marková z Červeného Kostelce, která vždy při návštěvě Hronova využije příležitosti a jde se minerálky napít. „Docela se mně to líbí, ale ta zeď také nebyla špatná, ale jen dokud ji nezničili. Teď je to takové čistší," pochválila nový vzhled.

„Je to takové jednoduché. Celá léta jsem byl zvyklý na tu zeď, co tu stála. Co bylo před tím, to už si nepamatuji. Nová podoba je moderní a pěkná. Narodil jsem se v Hronově a dvacet let také žil. Nyní sem jen dojíždím. Žiji už šedesát let v Mladé Boleslavi," řekl Adolf Vágner. Všechny varianty pamatuje Eva Kosinová z Náchoda. „Líbí se mně to, je to opravdu pěkné, nejhorší byla ta zeď," uvedla.