Úderem patnácté hodiny vyrazil od mateřské školy masopustní průvod, v jehož čele rázně do kroku vyhrával Dechový orchestr mladých z hronovské ZUŠ pod vedením Miloše Meiera.

Veselý průvod masek prošel celým městysem a lákal do svých řad další zájemce, aby si šli společně užít masopustní veselí. Cílem průvodu byla místní sokolovna, kde byl pro děti připraven bohatý program plný her i soutěží a kde nechyběla ani pořádná diskotéka.

Na sále všechny děti i jejich doprovod přivítala ředitelka mateřské školy Blažena Baštová. Pro zahřátí si všichni zazpívali nacvičené písničky, za které je rodiče odměnili potleskem. Poté už nic nebránilo tomu, pustit se do soutěžení a zábavy.

Na stanovištích byla připravena řada odměn, a to byl impuls pro velké množství všemožně zamaskovaných capartů, a ne jen z poříčské školky, aby se s plným nasazením pustili do soutěžení.

Ti, kteří už všechny disciplíny splnili, tak zaplnili parket a pustili se v rytmu disko do bujarého tance. Samozřejmostí bylo i bohaté občerstvení a výborné domácí koblihy, které připravily kuchařky ze školky.

Pro děti to byla výborná možnost, jak se pořádně vyřádit a v podvečer, když program končil, tak domů odcházely všechny značně unavené, ale spokojené.