VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdniny jsou tady! Školáky čeká zábava i spousta zážitků

Náchodsko - Až si dnes 29. ledna budou školáci vykračovat domů s pololetním vysvědčením, určitě se budou radostně usmívat. Důvodem nemusejí být vždy krásné známky, ale nadcházející volno. Zítřejší pololetní prázdniny totiž plynule přejdou v týdenní jarní prázdniny. A jak tolik volných dnů strávit a hlavně si je užít?

29.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Jarní prázdniny aneb Barevný týden v Déčku

Náchodské středisko volného času Déčko nabízí volná místa na týdenní příměstský tábor, který se uskuteční od pondělí do pátku. Jarní prázdniny aneb Barevný týden v Déčku poskytne pestrý program všem dětem od šesti do deseti let, a to denně od 8.00 do 13.00 hodin. Do 15.00 hodin budou moci děti strávit čas v klubu.

„Na školáky čeká spousta her a hrátek, výtvarné a sportovní aktivity, soutěže a zábava, která patří k prázdninám," řekla Monika Hovádková z Déčka. Dodala, že každý den se také půjdou podívat za zvířátky do mini zoo Déčka.

V ceně, která je tři sta padesát korun pro členy Déčka a čtyři sta korun pro všechny ostatní, je zahrnutá jedna svačina, celodenní pitný režim, náklady na program i pojištění. „Zájemci se mohou přihlásit nejpozději v pátek, a to i přes internet na našich webových stránkách," informovala Hovádková.

Týden plný zážitků a dobré nálady v Ulitě

Také Dům dětí a mládeže Ulita z Broumova nabízí pro děti zajímavé prázdninové vyžití. Nejpozději dnes je možné se přihlásit na páteční hravý a tvořivý den pro kluky i holky, který se uskuteční od 9.00 do 14.00 hodin. Budou se hrát hry a v poledne všechny zasytí vlastnoručně připravený oběd. S sebou si všichni mají přinést svačinu a přezůvky. Cena je padesát korun.

S Ulitou je možné strávit i celé jarní prázdniny od 2. do 6. února, a to vždy od 9.00 do 14.00 hodin v klubu Rok. „Nabízíme všem školním dětem týden plný zážitků a dobré nálady. Po celý týden se děti mohou těšit na deskové i pohybové hry, tajný výlet, základy krasobruslení i hokeje a maškarní karneval," popsala některé plánované aktivity Dáša Zbořilová z Ulity. Cena je čtyřicet korun za den a s sebou je nutné vhodné oblečení do budovy i ven, přezůvky, brusle, helma, dostatek pití a velká svačina.

„Několik volných míst ještě máme, ale je třeba se přihlásit nejpozději v pátek," připomněla Zbořilová.

Prima zábava a výlety s jaroměřským Klíčem

Prima zábava čeká i na děti od první třídy v Domě dětí a mládeže Klíč v Jaroměři Josefově. „V pátek dopoledne od osmi do dvanácti hodin se budou hrát sportovní hry v tělocvičně, poté jsou v plánu rukodělné či výtvarné činnosti a deskové hry v klubovně," prozradil ředitel Klíče Martin Kříž. Přijít prý může každý, hlásit předem se nemusí.

S sebou si děti mají přinést přezůvky, sportovní oblečení a obuv, svačinu a pití. Cena je dvacet korun.

Od pondělí do pátku si pak školáci mohou vybrat z velmi pestrého programu. Už v pondělí se s Klíčem vydají do liberecké IQlandie a do bazénu s tobogánem a divokou řekou. V úterý je naplánovaný výlet do Tonga v Hradci Králové, ve středu a ve čtvrtek se holky i kluci vyřádí na tanečním soustředění v Klíči a v pátek se bude lyžovat v Olešnici v Orlických horách. „Na každou akci je možné se přihlásit den předem, volná místa ještě máme," ujistil Martin Kříž.

Středisko volného času Bájo Česká Skalice pořádá v pátek pro děti výlet do Hradce Králové. „Prohlédneme si město, navštívíme zajímavou výstavu a odpoledne strávíme v královéhradeckém městském bazénu s tobogánem a vlnobitím," zve na akci ředitelka Bája Hana Vavřínová a dodává, že zájemci se stále mohou hlásit.

Do pravěku s Bájem z České Skalice

Na cestu do pravěku s Bájem se pak školáci vydají od pondělí do čtvrtka. Na tomto příměstském táboře se dozvědí, jak pravěcí lidé žili, čím se živili, jak bydleli, jak se oblékali nebo čím se zdobili. Budou se tvořit výrobky z keramické hlíny i různého přírodního materiálu.

Sraz je v 7.30 hodin v přízemí Bája, rozchod v 15.00 hodin. Čas příchodu je prý možný po domluvě upravit individuálně. „Ve čtvrtek pojedeme na výlet vlakem do Archeoparku pravěku ve Všestarech a do Hradce Králové do bazénu s toboganem a vlnobitím," prozradila Hana Vavřínová.

Cena celého příměstského tábora je osm set deset korun a zahrnuje i obědy, pitný režim, jízdné a vstupné. „Dítě můžete přihlásit i na jednotlivé dny, a to i v době jarních prázdnin," vzkázala rodičům ředitelka Bája.

Autor: Regina Hellová

29.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 500 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek s možností zkráceného. Nástup možný ihned. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky., Výhodou znalost NJ nebo AJ., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: info@hotel-tommy.com. Pracoviště: A-hotel tommy & spa s.r.o. - pracoviště, Kaštanová, č.p. 205, 547 01 Náchod 1. Informace: Eva Andrejsová, +420 491 452 452.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 360 Kč

Odborní pracovníci v administrativě a správě organizace ODBORNÝ/-Á REFERENT/-KA odboru správy majetku města Městského úřadu Broumov. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17360 kč, mzda max. 26110 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Město Broumov vyhlašuje podle § 7 zákona č. 312/2002 Sb. výběrové řízení na funkci odborného referenta odboru správy majetku města Městského úřadu Broumov. , , Druh práce: správní činnosti v rámci odboru - péče o bytové a nebytové prostory (technik)., Místo výkonu funkce: město Broumov., Platové podmínky dle uznané odborné praxe (9. platová třída)., Termín nástupu: 1. 5. 2018 (případně po dohodě)., , Předpoklady pro vznik pracovního poměru: dosažení věku 18 let, způsobilost k právním úkonům, státní občanství České republiky, popřípadě cizí státní občanství a trvalý pobyt v České republice, bezúhonnost, ovládání jednacího jazyka, minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou. , , Další požadavky: schopnost provozně-ekonomických činností při správě objektů; praxe v oboru, či zkušenosti se správou objektů výhodou; orientace v oblasti investic a údržby objektů výhodou; znalost uživatelské práce s PC - Word, Excel, elektronická pošta, Internet, datové schránky; organizační a komunikativní schopnosti, spolehlivost, flexibilita, asertivita; řidičské oprávnění skupiny B., , Místo, způsob podání přihlášky: písemné přihlášky se podávají osobně v podatelně Městského úřadu Broumov, případně se zasílají poštou, a to na adresu uvedenou v tomto oznámení., Adresa pro zaslání přihlášky: Městský úřad Broumov, Ing. Eva Blažková, MPA, tajemnice MěÚ, třída Masarykova 239, 550 01 Broumov., Lhůta pro podání přihlášky: do 11. 4. 2018., Obsah přihlášky: jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození uchazeče; státní příslušnost uchazeče; místo trvalého pobytu uchazeče; číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení pobytu, jde-li o cizího státního občana; datum a podpis uchazeče., K přihlášce se připojí tyto doklady: životopis, ve kterém uchazeč uvede údaje o dosavadních zaměstnáních a o odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností; výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, u cizích státních příslušníků též obdobný doklad osvědčující bezúhonnost vydaný domovským státem, pokud takový doklad domovský stát nevydává, doloží se bezúhonnost čestným prohlášením; ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání., , Bližší informace o nabízené pracovní pozici získáte u vedoucí odboru správy majetku města Ing. Marie Mikulenkové (kontakt: 491 504 320, mikulenkova@broumov-mesto.cz)., , Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení kdykoliv v jeho průběhu., Vyhlašovatel si vyhrazuje právo nevybrat žádného uchazeče.. Pracoviště: Město broumov, třída Masarykova, č.p. 239, 550 01 Broumov 1. Informace: , .

Služby - Služby Ostatní služby 13 500 Kč

Pracovníci péče o děti v domácnostech CHŮVA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou dvou let, jednosměnný provoz., Požadavky: řidičský průkaz sk. B, anglický jazyk, ruský jazyk, znalost práce na PC., V případě zájmu kontaktujte zaměstnavatele telefonicky na tel.: 606 602 272 nebo 724 588 899 (Alena Skalová, Petr Skala)., Místo výkonu práce: Velký Dřevíč 111, 549 34 Hronov.. Pracoviště: Alena skalová - provozovna, 549 34 Hronov 4. Informace: Petr Skala Alena Skalová,, +420 606 602 272,724 588 899.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 500 Kč

Číšníci a servírky POKOJSKÁ/-Ý. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek s možností zkráceného. Nástup možný ihned. , Kontakt zasláním životopisu na e-mail: info@hotel-tommy.com. Pracoviště: A-hotel tommy & spa s.r.o. - pracoviště, Kaštanová, č.p. 205, 547 01 Náchod 1. Informace: Eva Andrejsová, +420 491 452 452.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

LADA KŘÍŽOVÁ s pomocníky uklízí následky havárie vodovodního potrubí. Prasklo zhruba 130 metrů od Dřevěnky a valící se voda si to zamířila přímo do výčepu.
5

Voda z prasklého potrubí zaplavila Dřevěnku

Nemoc. Ilustrační foto.

Epidemie chřipkových onemocnění zvolna ustupuje

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Sídliště Spořilov se probudilo do rána bez vody

Broumov - Havárie na vodovodním řadu připravila dnes ráno nepříjemné probuzení více než tisícovce obyvatel sídliště Spořilov. Ranní hygiena se změnila v marné otáčení kohoutkem a místo proudu vody tekl jen slabý čůrek.

Nervozita ve Vebě: Stovky lidí čekaly netrpělivě na výplatu

Broumov - Jaké to je, okusily nyní na vlastní kůži stovky zaměstnanců broumovské textilky Veba, kterým v pondělí 12. března nepřistála na účtech únorová výplata.

Do Úpy spadla žena, ráno ji našli utopenou

Česká Skalice - Několik policejních hlídek, společně s dalšími složkami IZS, pátralo po 42leté ženě, která ve čtvrtek večer spadla do řeky Úpy poblíž Muzea Boženy Němcové. Při nočním pátrání se člunem v řece ani podél břehů však ženu nenalezli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT