Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdniny jsou tady! Školáky čeká zábava i spousta zážitků

Náchodsko - Až si dnes 29. ledna budou školáci vykračovat domů s pololetním vysvědčením, určitě se budou radostně usmívat. Důvodem nemusejí být vždy krásné známky, ale nadcházející volno. Zítřejší pololetní prázdniny totiž plynule přejdou v týdenní jarní prázdniny. A jak tolik volných dnů strávit a hlavně si je užít?

29.1.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK

Jarní prázdniny aneb Barevný týden v Déčku

Náchodské středisko volného času Déčko nabízí volná místa na týdenní příměstský tábor, který se uskuteční od pondělí do pátku. Jarní prázdniny aneb Barevný týden v Déčku poskytne pestrý program všem dětem od šesti do deseti let, a to denně od 8.00 do 13.00 hodin. Do 15.00 hodin budou moci děti strávit čas v klubu.

„Na školáky čeká spousta her a hrátek, výtvarné a sportovní aktivity, soutěže a zábava, která patří k prázdninám," řekla Monika Hovádková z Déčka. Dodala, že každý den se také půjdou podívat za zvířátky do mini zoo Déčka.

V ceně, která je tři sta padesát korun pro členy Déčka a čtyři sta korun pro všechny ostatní, je zahrnutá jedna svačina, celodenní pitný režim, náklady na program i pojištění. „Zájemci se mohou přihlásit nejpozději v pátek, a to i přes internet na našich webových stránkách," informovala Hovádková.

Týden plný zážitků a dobré nálady v Ulitě

Také Dům dětí a mládeže Ulita z Broumova nabízí pro děti zajímavé prázdninové vyžití. Nejpozději dnes je možné se přihlásit na páteční hravý a tvořivý den pro kluky i holky, který se uskuteční od 9.00 do 14.00 hodin. Budou se hrát hry a v poledne všechny zasytí vlastnoručně připravený oběd. S sebou si všichni mají přinést svačinu a přezůvky. Cena je padesát korun.

S Ulitou je možné strávit i celé jarní prázdniny od 2. do 6. února, a to vždy od 9.00 do 14.00 hodin v klubu Rok. „Nabízíme všem školním dětem týden plný zážitků a dobré nálady. Po celý týden se děti mohou těšit na deskové i pohybové hry, tajný výlet, základy krasobruslení i hokeje a maškarní karneval," popsala některé plánované aktivity Dáša Zbořilová z Ulity. Cena je čtyřicet korun za den a s sebou je nutné vhodné oblečení do budovy i ven, přezůvky, brusle, helma, dostatek pití a velká svačina.

„Několik volných míst ještě máme, ale je třeba se přihlásit nejpozději v pátek," připomněla Zbořilová.

Prima zábava a výlety s jaroměřským Klíčem

Prima zábava čeká i na děti od první třídy v Domě dětí a mládeže Klíč v Jaroměři Josefově. „V pátek dopoledne od osmi do dvanácti hodin se budou hrát sportovní hry v tělocvičně, poté jsou v plánu rukodělné či výtvarné činnosti a deskové hry v klubovně," prozradil ředitel Klíče Martin Kříž. Přijít prý může každý, hlásit předem se nemusí.

S sebou si děti mají přinést přezůvky, sportovní oblečení a obuv, svačinu a pití. Cena je dvacet korun.

Od pondělí do pátku si pak školáci mohou vybrat z velmi pestrého programu. Už v pondělí se s Klíčem vydají do liberecké IQlandie a do bazénu s tobogánem a divokou řekou. V úterý je naplánovaný výlet do Tonga v Hradci Králové, ve středu a ve čtvrtek se holky i kluci vyřádí na tanečním soustředění v Klíči a v pátek se bude lyžovat v Olešnici v Orlických horách. „Na každou akci je možné se přihlásit den předem, volná místa ještě máme," ujistil Martin Kříž.

Středisko volného času Bájo Česká Skalice pořádá v pátek pro děti výlet do Hradce Králové. „Prohlédneme si město, navštívíme zajímavou výstavu a odpoledne strávíme v královéhradeckém městském bazénu s tobogánem a vlnobitím," zve na akci ředitelka Bája Hana Vavřínová a dodává, že zájemci se stále mohou hlásit.

Do pravěku s Bájem z České Skalice

Na cestu do pravěku s Bájem se pak školáci vydají od pondělí do čtvrtka. Na tomto příměstském táboře se dozvědí, jak pravěcí lidé žili, čím se živili, jak bydleli, jak se oblékali nebo čím se zdobili. Budou se tvořit výrobky z keramické hlíny i různého přírodního materiálu.

Sraz je v 7.30 hodin v přízemí Bája, rozchod v 15.00 hodin. Čas příchodu je prý možný po domluvě upravit individuálně. „Ve čtvrtek pojedeme na výlet vlakem do Archeoparku pravěku ve Všestarech a do Hradce Králové do bazénu s toboganem a vlnobitím," prozradila Hana Vavřínová.

Cena celého příměstského tábora je osm set deset korun a zahrnuje i obědy, pitný režim, jízdné a vstupné. „Dítě můžete přihlásit i na jednotlivé dny, a to i v době jarních prázdnin," vzkázala rodičům ředitelka Bája.

Autor: Regina Hellová

29.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení