„Když se řekne Porsche, tak každý za tím vidí nějaké snoby a milionáře, ale tento náš klub jsou především lidé, kteří s i splnili celoživotní sen, investovali do koupě vozu, dá se říci své poslední peníze, a mají to jako opravdu velkého koníčka, ne pro nějaké velké předvádění. Mnohdy tím autem žije celá rodina," říká o vášni ke kultovním sporťákům předseda klubu Milan Bumba.

Porsche byl před rokem 1989 jen klukovský sen, který však nebyl k mání. „Když jsme v roce 1985 v Žirči u Dvora Králové nad Labem dělali první sraz, přijelo pět aut a ještě z toho byl velký problém, že propagujeme západní značku. Opravdu naplno žít jsme začali až po roce 1990," uvádí Milan Bumba, který se dříve orientoval na známé Volkswageny „brouky", jejichž počátek je v dílně Ferdinanda Porsche.

Bumba sám je z Liberce a už od osmnácti let se s ním táhne zájem právě o Porsche. Přispělo k tomu, že otec těchto automobilů Ferdinand Porsche se narodil v sousedních Vratislavicích.

Sice dnes aut značky Porsche jezdí po našich silnicích tisíce, avšak mezi jejich řidiči jsou rozdíly. Jedni značce propadli a obětují svému vozu první poslední, jiní jsou zámožní majitelé, kteří mají auto jen tak pro parádu. Proto také v České republice existují dva kluby majitelů Porsche.

Když příznivci značky jezdí na srazy, procestují někdy celou republiku. Teď je prý každých 14 dnů nějaká akce. „Začíná to být husté a začínáme to těžko zvládat i finančně," dodává Bumba.