VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předškoláčci ve Velkém Poříčí přišli k zápisu

Velké Poříčí /FOTOGALERIE/ - Celkem 32 předškoláků se vydalo v úterý odpoledne k zápisu do prvního ročníku Základní školy ve Velkém Poříčí.

9.2.2012
SDÍLEJ:

Zápis do prvního ročníku Základní školy ve Velkém Poříčí. Foto: Jiří Mach

Po příchodu byly u všech dětí nejprve zapsány osobní údaje a potom je čekal pohovor s učitelkami z prvního stupně základní školy, které se snažily zjistit, jaké má to které dítko znalosti a jak dobře je zručné.

Budoucí školáčci měli za úkol například zkusit se podepsat, rozpoznat barvy, namalovat obrázek, poznat vyobrazená zvířátka nebo prokázat znalosti základních číslic.

Po ukončení pohovoru si mohlo každé z dětí vybrat některý z připravených dárků. Ty vyrobili žáci z vyšších ročníků proto, aby si stateční předškoláčci přinesli domů něco na památku na první návštěvu školy.

Téměř všechny děti odcházely ze školy spokojené a nahlas si mezi sebou říkaly, jak moc se do školy těší. Našlo se však i pár jedinců, kteří moc nadšeni nebyli a raději by zůstali ještě v mateřské škole.

„Do školy se velmi těším, nejvíc na matematiku, ta mě bude určitě bavit. Číst a psát už umím,“ svěřila se jedna z holčiček, Vendulka Vyskočilová.

A jak vše dopadlo? Celkem 26 dětí prošlo zápisem úspěšně a bylo přijato. U čtyř dětí požádali jejich rodiče při zápisu o roční odklad. Rodiče dvou chlapců se ještě nerozhodli a pokusí se poradit v Pedagogicko - psychologické poradně v Náchodě o tom, zda bude pro jejich ratolesti lepší nastoupit do školy, nebo si o rok prodloužit rané dětství v mateřince.

Předškoláčci v Základní škole ve Velkém Poříčí ukázali při úterním zápisu do prvních ročníku vše, co se ve školce i doma dokázali naučit.

Spokojené se znalostmi dětí byly i učitelky, které s dětmi vedly pohovory. Ty nejvíce oceňovaly rozhled a zručnost u dětí, jež navštěvují místní mateřskou školu. Spokojenost byla i ze strany vedení školy, které hodnotilo znalosti a rozhled předškoláků na dobré úrovni. Těšil je i velký zájem o jejich školu ze strany rodičů.

Děti se do školy velice těšily

A jaké dojmy měly ze zápisu děti? „Do školy se moc těším, nejvíc na počty. Neumím ještě číst a psát, proto se na tyto předměty moc netěším,“ svěřil se Krištof Lanta.

Další předškolačka, Anežka Térová, prozradila, že se do školy rovněž velmi těší a nejvíce ji přitahuje matematika. „Ze čtení a psaní moc velkou radost nemám,“ dodala.

Velké těšení k zápisu má za sebou i Sašenka Křovinová. Jak nám řekla její maminka Alexandra Křovinová, dcerka se prý zápisu nemohla dočkat. „Musíme trénovat psaní, Sašenka navštěvuje i logopedii, v mateřské školce se na zápis hodně připravovali,“ uvedla Křovinová s tím, že dcerka se do školy moc těší, především prý na nějakou hodnou paní učitelku. (jim,sýk)

9.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení