Jedním z nich je i železniční muzeum Výtopna Jaroměř, které bude zítra při této příležitosti mimořádně otevřeno, a to od devíti do šestnácti hodin. „Mikuláš se svou družinou přijedou v historické akumulátorové elektrické lokomotivě z roku 1916," prozradil jednatel Společnosti železniční výtopna Jaroměř Bohuslav Škoda. Jak dodal, tato vzácná návštěva se uskuteční dvakrát. Dopoledne o půl desáté a odpoledne o půl druhé. „Zdrží se vždy jen krátce. Pokud by chtěly přijít rodiny s dětmi, měly by využít těchto dvou časů," upozornil Bohuslav Škoda. Malí a hodní návštěvníci dostanou sladkou pozornost.

O zábavu postaráno budou mít i víkendoví návštěvníci broumovského benediktinského kláštera. Tam se ujme slova malý loupežnický synek Lotrando. Povídat bude o Mikulášovi, Vánocích či tradičních zvycích a jídlech nejen u nás, ale i u sousedů. Zazpívá dokonce vánoční píseň.

Adventní prohlídky broumovského kláštera, které se uskuteční v sobotu i v neděli od půl druhé, navodí vánoční atmosféru a nejmenší návštěvníky potěší soutěžemi a překvapením. Zajímavou podívanou poskytne i betlém v životní velikosti vystavený v klášterním kostele.

Českoskaličtí budou v sále budovy Církve bratrské stavět městečko z kostiček lega. Akce, jež se koná v rámci Legoprojektu, podporuje dětskou kreativitu a fantazii a ukazuje na důležité životní principy prostřednictvím biblických příběhů. Pomocí panáčků a legových kostiček přibližují dětem některé z mnoha příběhů Bible. Hravou formou se zásluhou tohoto dobrovolnického celonárodního projektu dětského odboru Církve bratrské učí děti vzájemně spolupracovat a pomáhat si.

V městečku nebudou chybět silnice, železnice, letiště i přístav, auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, budovy a třeba i věže a náměstí a možná také Betlém. Sportovcům udělá jistě radost basketbal, fotbalová hřiště i hokejový stadion.
Stavět budou děti od 8 do 12 let, a to od středy 5. prosince do pátku vždy od půl čtvrté do půl sedmé. V sobotu se pak od půl desáté uskuteční vernisáž pro veřejnost.