VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prezident
 a kardinál přijíždějí
do hospice

Červený Kostelec – Prezident Miloš Zeman spolu s kardinálem Dominikem Dukou dnes zavítají do Hospice Anežky České v Červeném Kostelci. Duka do tohoto zařízení charity pozval Zemana po jejich předchozích debatách a vyjádřeních týkajících se péče o seniory. Nejvyšší představitelé státu a církve se setkají s klienty, zaměstnanci a dobrovolníky tohoto zařízení.

16.7.2013
SDÍLEJ:

Miloš ZemanFoto: DENÍK/Jan Karásek

„Doufám, že díky návštěvě pana prezidenta a jeho zájmu o hospicovou a paliativní péči, dojde k vybudování chybějících lůžkových hospiců v kraji Vysočina a Libereckém kraji, a že bude impulzem pro rozvoj mobilní hospicové péče, neboli domácích hospiců a ambulancí paliativní medicíny. Věřím, že dojde také ke zlepšení finanční jistoty při poskytování hospicové péče," slibuje si od návštěvy ředitel červenokostelecké oblastní charity Miroslav Wajsar.

Charitu chtějí posílit

Prezident o hospice projevil zájem už dříve. Církev by podle něj měla budovat další taková zařízení, která poskytují prostředí důstojné pro umírání. Je jich nedostatek.

Kardinál prezidentův zájem uvítal. „Posílení hospicové péče je jednou z našich priorit," uvedl Duka. Podle něj majetkoprávní vyrovnání mezi státem a církvemi dává církvi šanci, že bude moci posílit ze tří sektorů služeb veřejnosti právě i rozvoj charitativní činnosti včetně hospiců a domovů pro seniory.

Podepíše prezident?

Návštěva prezidenta je podle místostarosty Richarda Bergmanna pro město velikou ctí. Naposledy jako hlava státu zde totiž byl Tomáš Garrique Masaryk, a to přesně před devadesáti lety. Město sice viděl i Václav Havel, ale jen když přes něj projížděl do Úpice. „Není to návštěva z iniciativy města, a tak program připravuje hospic. My se budeme pouze účastnit. Dostali jsme pozvánku na modlitbu a byli bychom rádi, kdyby se nám prezident podepsal do kroniky města. My mu předáme upomínkové dárky a knihu o městě. Hrdí jsme také na to, že nás návštěvou poctí kardinál Dominik Duka. Ten nebude v našem městě poprvé," uvedl Bergmann.

Oba významní muži mají dorazit už o půl dvanácté, ale program bude pro veřejnost uzavřený. Až od třinácti hodin bude v kapli sv. Anny veřejné setkání s pacienty a jejich doprovodem, které uzavře společná modlitba a požehnání. Před půl druhou se na terase hospice uskuteční slavnostní položení základního kamene pro výstavbu Mobilního hospice Anežky České. Následně kardinál udělí požehnání zaměstnancům zařízení a dobrovolníkům.

Autor: Pavel Bednář, Jiří Mach

16.7.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení