Pro okrsek Žabokrky byla volební místnost v hronovské hasičské zbrojnici. Také tam se už od úderu páteční čtrnácté hodiny začali scházet občané, aby zvolili nového pána Pražského hradu. Někteří se podělili o své názory, jak pro ně bylo těžké rozhodování pro druhé kolo.

„S rozhodováním, kterého kandidáta budu volit v druhém kole voleb jsem problém neměl, protože postoupil ten, které ho jsem volil i v kole prvním. Televizi nemám a rádio neposlouchám, a tak jsem vybíral kandidáta, který je v politice již delší dobu," uvedl devětasedmdesátiletý Bohumil Hoffman ze Žabokrk.

Naopak těžší rozhodování měla Miloslava Jirková. „Můj kandidát z prvního kola nepostoupil, volila jsem menší zlo," tajila svoji volbu Jirková.

Volební místnost vznikla také z hasičské zbrojnice v Rokytníku. Tam se však neopakoval takový nápor voličů, jako tomu bylo před čtrnácti dny v prvním kole. K volební urně přišla dát svůj hlas také Petra Patrná. „Výběr byl dost těžký. Debaty jsem nesledovala, už to bylo únavné," konstatovala volička.

Alžběta Štenclová se rozhodovala do poslední chvíle. „Dost mi v tom pomohly televizní debaty. Kampaň byla v závěru hodně drsná, ale to se dalo očekávat, že půjde do tuhého," uzavřela.