Dlouholeté heslo pořadatelů „Kdo chce vědět jakou pálí ať s půllitrem na košt valí“ letos vyslyšely desítky milovníků pěstitelských destilátů z blízkého okolí, ale i ze vzdálenějších míst, jako je Kounov, Opava nebo až zpoza polských hranic. Ti do 16. ročníku soutěže Martínkovický košt přihlásily celkem 64 vzorků. „Sešlo se nám tady 22 slivovic, 17 jablkovic, sedm hruškovic a zbytek jsou směsky," uvedla za pořádající spolek Martínkovické hraběnky Šárka Řeřábková. Ta mohla být spokojená i se zaplněným sálem martínkovického kulturního domu.

Kdo by chtěl držet „suchej únor", tak pro něj košt destilátů nebyl tou pravou volbou. Vybrat si vzorek, přivonět, poválet po jazyku a po patře a ohodnotit. To čekalo desítky laických koštérů a odbornou porotu. Ta měla překvapivě nelehkou úlohu nikoliv v nejpočetněji zastoupených destilátech ze švestek, ale hlavu jim zamotala jablka. „Takhle dobré pálenky z jablek se nám tu ještě nikdy nesešly," potvrdil porotce František Škvrna. Za dominující jablečný rok může zřejmě nedostatek jiného ovoce v loňském roce. „Vidím to na pálenici - hodně přes 90 procent tvoří jablka. Ze všeho pálení jsem měl šestkrát švestky a asi pětkrát hrušky a jedny mirabelky, jinak to byly všechno jablka," říká předseda poroty a provozovatel místní pálenice Bohouš Pokorný. „Je ale pravda, že jablka byly vynikající. Ale i hrušky byly výborné a bylo pro nás nesnadné určit pořadí na předních místech. Jeden měl výraznější chuť, ale třeba slabší vůni, u dalšího to bylo naopak. Všechno ale bylo opravdu na vysoké úrovni," zmínil Bohouš Pokorný nelehkou úlohu poroty, která musela okoštovat všech 64 soutěžních modelů.

Podobně reagovala i většina koštérů. „Jednoznačně jsou nejlepší jablka. Ani porotci se nemohou rozhodnout kdo v nich vyhraje," uvedl Pavel Trenčanský z nedalekých Křinic, který měl v soutěži několik svých vzorků a jeho hruškovice dokonce vyhrála svoji kategorii.

Při závěrečném vyhlašování výsledků šel si pro ocenění hned dvakrát Josef Pejchal z Božanova. Jeho slivovici porotci zařadili sice na třetí místo, ale v diváckém hlasování o nejchutnější pálenku zvítězil. „Těší mě obě ocenění - jak od poroty, tak i od návštěvníků. To od veřejnosti možná i víc," odcházel domů se spokojeným úsměvem.