V neděli 9. října došlo v půl jedné odpoledne na křižovatce ve tvaru T k dopravní nehodě. Podle dosavadních informací měl zřejmě řidič automobilu Citroen Berlingo jedoucí ve směru od Roztok nedat přednost osobnímu vozidlu Volvo jedoucímu od Městce na Slavětín. Při střetu došlo k převrácení osobního automobilu Volvo přes střechu a k jeho odmrštění do příkopu.

close První pomoc poskytovala policistka na rodičovské dovolené. info Zdroj: PČR zoom_in "Na místě nehody byla jako první policistka, která je v současné době v záloze z důvodu rodičovské dovolené. Nebála se vzít celou situaci aktivně do svých rukou, zmobilizovala přítomné a po vyhodnocení situace a stavu všech zraněných poskytla první pomoc ženě, která byla v bezvědomí. Ženu se snažila stabilizovat na základě instrukcí dispečera záchranné služby až do příjezdu lékařů," uvedla náchodská policejní mluvčí Lucie Konečná.

Na místě následně zasahovaly všechny složky IZS. Do péče lékařů bylo předáno šest lidí a jedna osoba byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Hradec Králové. Policisté s řidiči provedli orientační dechové zkoušky, které měly negativní výsledky. "Výše škody byla předběžně odhadnuta na bezmála 300 tisíc korun. Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování náchodských policistů," dodala k nehodě Lucie Konečná.