„Při talentových zkouškách mají žáci možnost ukázat, co v nich je. Talent je jedním z podstatných a rozhodujících hledisek pro přijetí studenta na daný obor. Ukáže, zda konkrétní člověk má na to, aby studium zdárně dokončil a baví ho to a nebo, že se ke studiu přihlásil proto, že daný obor je momentálně v kurzu," přiblížil důvod talentových zkoušek ředitel školy Rudolf Volhejn.

K přijímacím zkouškám přišli i zájemci o maturitní obor reprodukční grafik a tiskař na polygrafických strojích. Hned po ránu zasedli do lavic a napsali si test z matematiky. V další části je čekala čeština a na závěr měli za úkol zvětšení kresby pomocí čtvercové sítě. Nyní si musejí počkat, jak jejich práce vyhodnotí komise a netrpělivě čekat na výsledek.

Ke zkouškám přijel i Roman Verych z Broumova. „Pro toto studium jsem se rozhodl, protože rád kreslím a baví mě i grafika. Zkoušky byly docela obtížné, ale doufám, že jsem to udělal," svěřil se s rozpačitostí Roman.

Své štěstí u zkoušek zkusila i Tereza Plašilová z Nového Města nad Metují. Té se zdály zkoušky celkem lehké. „Řekla bych, že čeština ani matika moc těžké nebyly, a že jsem to zvládla. Kresba byla lehká, protože mě baví. Ve škole jsem se už byla podívat a líbilo se mi tam. Proto jsem se také přihlásila k tomuto studiu," shrnula pocity ze zkoušek Tereza.