„Máme v bytě elektrická topení, je to drahé. Topit ale musíme, protože máme malé děti. Také používáme bojler – i ten spolkne velké peníze,“ uvedla 32letá žena na mateřské dovolené, jež si nepřála zveřejnit své jméno.

„Doposud jsme každý měsíc platili zálohy ve výši 2750 korun. Nyní nám kromě doplatku přišlo i oznámení o tom, že budeme platit vyšší zálohy. Navýšení představuje sice jen 50 korun, ale i to je pro nás moc,“ svěřila se.

Na otázku, jak ušetřit, odpovídá: „Krom toho, že pouštím pračku tehdy, když je zrovna levnější noční proud, mě nenapadá žádná možnost, jak bych mohla snížit náklady. Leda netopit. Což je ale nesmysl, protože děti jsou malé a ze zimy by hned onemocněly. Nejlepší by bylo pořídit si kamna a topit například dřevěnými briketami… Plynu se bojím,“ rozpovídala se žena, která se sice šetřit snaží, ale i přesto se jí to nedaří.

„Není mi jasné, proč se ceny stále zvyšují, a přitom si lidé ve vedení ČEZu vyplácejí několika milionové odměny?“ ptá se maminka dvou holčiček, která – kdyby neměla pracujícího manžela – těžko by utáhla ze své mateřské provoz třípokojového bytu a vše ostatní, co se domácnosti, bydlení a dětí týká.

(sýk)