Na první akci vyrazila spolu s hlídkou Státní plavební správa Děčín a náchodský policejní preventista. Hlídka složená ze dvou mladých policistů si počínala při dohledu nad hladinou velmi zkušeně. Mimo běžného čištění vodní plochy si musela poradit s dalšími událostmi. Jednou z nich bylo zastavení jezdce, který byl posléze řešen za vodní akrobacii.

Dopravně-bezpečnostní akce  „Řídím, piju nealko pivo“ se konala i v České Skalici.
FOTO: Policisté poblíž Rozkoše kontrolovali řidiče. Zaměřili se na alkohol

"Jezdec si při nepřiměřené jízdě vytvořil vlnu a přes ní skočil na vodním skútru. V jeho očích se možná jednalo o banalitu, nicméně v případě, že jezdec takovou jízdu neustojí, následný pád může skončit i utonutím. Další prohřešek byl hlídkou zaznamenán opět v souvislosti s vodním dopravním prostředkem. Dotyčný na motorovém prkně tzv. jetsurfu, plul v kluzu, respektive provedl rychlostní jízdu v oblasti, kde je taková jízda zakázaná," popsal policejní preventista Miroslav Mervart. Takové jednání nemusí být nebezpečné jen pro jezdce, ale především i pro jeho okolí. "Obě jednání byly na místě řešeny plavební správou v příkazním řízení. Na uvedené upozorňuje i následující odkaz

S ohledem na to, že ostatní zastavená plavidla byla bez zjištěných nedostatků, preventista proměnil kontrolu na vodě v akci „Řídím, piju nealko pivo“. Když odměnil jezdce po negativní dechové zkoušce nealkoholickým pivem a jednorázovým alkotestem. Poté přítomným zopakoval níže uvedené zásady, jak se chovat nejenom u vodní hladiny, ale přímo i na vodě.

Viditelnost – Buďte vidět a dejte vědět o tom, že jdete do vody!
Opatrnost - Zbytečně neriskujte újmu na zdraví!
Dozor – Dohlédněte na neplavce a začátečníky!
Ohleduplnost – Buďte ohleduplní k ostatním!
Udržování kontaktu – Udržujte oční kontakt s břehem!