VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt chce podpořit vzdělávání romských dětí i mimo školu

Jaroměř - Diakonie ČCE – středisko Milíčův dům začalo letošním roce na podzim realizovat projekt s názvem Učíme se pro život, který je zaměřený na podporu vzdělávání romských dětí a mládeže prostřednictvím mimoškolních aktivit. Tento projekt je financován Evropským společenstvím z prostředků Transition Facility.

4.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv

Projekt je sestaven takovým způsobem, aby pro děti ze sociálně slabých romských rodin byly vytvořeny podmínky pro zvládnutí učiva v základní škole a byla jim poskytnuta podpora v jejich začlenění do většinové společnosti. Aktivity jsou určeny pro děti, které navštěvují základní školy v Jaroměři a Josefově. Projekt probíhá prostřednictvím pravidelného programu doučování. Důraz je kladen na spolupraci s pedagogy a s rodiči dětí, které jsou do projektu zapojeny. Dále jsou využívány počítače s výukovými programy při doučování. Počítace slouží také ke zvyšování počítačové gramotnosti těchto dětí. „Chceme, aby aktivity projektu byly dostupné všem dětem, které mají problémy se zvládáním učiva. Proto doučování probíhá dvakrát týdně nejen v Milíčově domě, ale také v Základní škole Jaroměř – Josefov, kde naši lektoři doučují děti 1. až 6. třídy český jazyk, matematiku a angličtinu,“ sdělila nám tisková mluvčí střediska Žaneta Csaszárová. Projekt se zaměřuje rovněž na soužití romských a neromských dětí ve třídách. Naplánována je vědomostní soutěž, jejímž cílem je stmelení třídních kolektivů a pozitivní vnímání romských dětí ze strany svých vrstevníků. Pořádají se i výchovně vzdělávací aktivity v rámci nízkoprahového Klubu malého Bobše. V současné době je do projektu v souvislosti s doučováním zapojeno 38 dětí. „Spolupracujeme se Základními školami Na Ostrově, Boženy Němcové a Jaroměř – Josefov, jejichž pedagogové se společně s námi podílejí na podpoře vzdělávání svých žáků. Zaměstnáváme celkem deset lektorů doučování,“ uvedla Csaszárová. Potřebnost a důležitost projektu spatřují pracovníci střediska v jeho zacílení na romské děti a mládež pocházející ze sociokulturně znevýhodněného prostředí a jeho zaměření na podporu vzdělávání u této cílové skupiny. Projekt byl zahájen 1. září letošního roku. Doba realizace projektu je 12 měsíců. Evropské společenství podpořilo projekt částkou 37 178 eur.

Autor: Hynek Šnajdar

4.12.2008
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Exkluzivně jen v tištěném vydání Deníku. Ilustrační foto

Smutný trend pomalu klesá. Na silnicích však vyhasínaly životy i vloni

Úterní dopravní nehoda na obchvatu České Skalice
13

FOTO: Obchvat u České Skalice blokovala nehoda tří vozidel

Moře trávy, tři zahradníci za mřížemi a Drahoš i Pavlásek na Slovácku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 22. ledna 2018.

Metalový večírek na Zděřině. Nové CD pokřtil herec Leoš Noha

Policko - Deathmetalová stálice Tortharry z Hronova a Červeného Kostelce vydala již deváté CD. To pokřtila na tradičním místě. Dějištěm tohoto aktu se stala Music Hall Zděřina v kopci nad Policí nad Metují, kde se Tortharry cítí jako doma.

Po vlažném rozjezdu přišla gólová smršť

Náchodsko - Z pohledu blížícího se play off čekalo hokejisty Jaroměře jedno z klíčových utkání.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>