Jedná se o zcela nově vyrobená lůžka z nichž necelá třetina byla původně určena pro jiného zákazníka. Společnost za dané situace upřednostnila dodávky do českých zdravotnických zařízení a Radek Jakubský jednal s českým velvyslancem v Maďarsku o pozastavení a dočasnému odsunu zakázky stovek lůžek pro tamní trh.

„Pan velvyslanec se spojil s se zástupci maďarského Ministerstva pro lidské zdroje, pod které spadá rezort zdravotnictví. Ti nám v tomto ohledu vyšli maximálně vstříc, za což jim patří velký dík. Díky tomu jsme schopni okamžitě zásobovat český trh, a pomoci tak českému zdravotnictví,“ dodává Radek Jakubský, a upřesňuje, že z velké zakázky do Maďarska použijí pro dodávku Správě hmotných rezerv 102 kusů.

„O zakázku do Maďarska na více než 2000 kusů ale určitě nepřijdeme. Vzhledem k počtu 102 kusů se Maďarska posouvá asi jen o tři dny,“ upřesňuje jednatel společnosti.

V závodě Proma Reha v Meziměstí vyrobí týdně asi 300 lůžek. Na celkové dodávce pro Správu státních hmotných rezerv se východočeský výrobce bude podílet necelou pětinou. Celá smlouva je totiž na dodání 1500 kusů standardních zdravotnických lůžek a 500 kusů lůžek pro intenzivní péči. Do konce týdne dodají firmy Správě téměř 750 lůžek a většina z nich bude distribuována přímo do polní nemocnice v Letňanech.