„I když petice proběhla z našeho pohledu trochu předčasně, zaslouží se občanům Plhova poděkovat, že si i v tak složité době našli cestu a vyjádřili svůj názor. Pro nás je nesmírně důležitý, protože stavět projekt tak velkého rozměru bez podpory obyvatel je nesmysl,“ komentoval situaci starosta Jan Birke.

Záměr výstavby haly reagoval na poptávku sportovních klubů, které, pokud se chtějí rozvíjet a někam posunout, potřebují adekvátní zázemí pro soutěže. Stávající nabídka sportovních stánků ve městě nyní pokrývá tréninkové potřeby klubů, neumožňuje však další rozvoj. Proto byly kluby cca před rokem osloveny a z reakce jasně vyplynulo, že o výstavbu haly mají zájem, někteří dokonce deklarovali nutnost její výstavby pro další rozvoj sportovní činnosti.

„Je pravdou, a nijak nezastírám, že jsme byli překvapeni „mlčením“ sportovních klubů. A to právě v momentě, který je v přípravě tak náročného procesu klíčový,“ uvedl starosta Birke. „Určitě si však myslím, že má smysl se projektem výstavby sportovní haly do budoucna ještě zabývat.“

Hala nejspíše nebude

Náchod se tedy moderního sportoviště v podobě multifunkční haly, která by nabízela mimořádné možnosti nejen pro děti a mládež, ale pro všechny věkové skupiny obyvatel, s největší pravděpodobností v následujících dvou letech nedočká.

Vedení radnice se nyní zaměří na výstavbu cca dvou desítek parkovacích míst v prostoru u výměníku na Plhovském náměstí, které by zde mohly vzniknout do konce letošního roku.

„Ještě letos zpracujeme také projektovou dokumentaci na desítky dalších parkovacích míst před budovou základní školy. Podobu budeme s Plhováky určitě opět konzultovat,“ dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.