„Výbavičku už máme připravenou. Něco tedy podědila po starších sourozencích, něco se koupilo nového," řekla Eva Stolínová, matka šestileté holčičky, která se v pondělí vydá do velkojesenické základní školy. Že by nástup dcerky do první třídy znamenal pro rodinu nějakou větší změnu si nemyslí.

„Možná, že to bude náročnější, že se s ní budeme muset připravovat. Bude záležet na tom, jak jí to ve škole půjde. Pak se teprve uvidí, jaká to případně bude změna," řekla.

Prvňáčci se do školy většinou těší. Jsou zvědaví, co je tam bude čekat a koho tam potkají. „Zatím se do první třídy těší," řekla s úsměvem babička malé Zuzanky. I šestiletá Zuzka je na nástup do školy řádně připravena.

Batoh, penál, psací potřeby, potřeby na malování, bačkory a i další věci musí rodiče svým dětem zajistit. „Vím, že nákupy do první třídy jsou nejhorší. Do dalších roků se už jen nějaké potřeby dokupují. Jako skoro ve všem je i v tomhle nejdražší prvotní investice," řekla Martina Svobodová, matka teď už desetileté Kláry.

Prvního září, které letos vychází na pondělí, se tedy otevřou dveře všem prvňákům a i ostatním dětem školou povinných. Jestli se těšili oprávněně, ukážou hned první dny.  Daniela Erychlebová