Prvním náchodským občánkem roku 2015 se stal František Čermák. Na svět přišel v pátek 2. ledna v 18 hodin a 42 minut v náchodské porodnici. Chlapeček vážil 3260 gramů a měřil 49 centimetrů.

Stalo se už tradicí, že mamince s trvalým pobytem v Náchodě, které se narodí první miminko v novém roce, přicházejí ještě do porodnice popřát představitelé města Náchoda. Ne jinak tomu bylo v pondělí dopoledne, kdy maminku a Františka navštívili starosta Jan Birke a místostarosta Tomáš Šubert.

„Mamince malého Františka předali zástupci města květinu a dárek pro miminko. Tím byl zlatý řetízek s přívěskem Kozoroha," prozradila mluvčí náchodské radnice Nina Adlof.

„František je v pořadí již šestým zástupcem mužského pohlaví, který se narodil jako první občan Náchoda v novém roce. Naposledy v roce 2009 se jako první narodila holčička, od roku 2010 jsou to vždy chlapci," uvedl města starosta Jan Birke.

„Celé rodině přejeme do nového roku především pevné zdraví a mnoho společných radostných chvil," dodala mluvčí.

Zcela prvním letošním miminkem z Náchodska, které se narodilo v náchodské porodnici, se stal Tomášek Kábrt ze Slatiny nad Úpou. Přispěchal na svět hned 1. ledna v 10:44 hodin, vážil 3410 gramů a měřil 49 centimetrů. Radost z chlapečka mají nejen šťastní rodiče Lukáš Kábrt a Šárka Lokvencová, ale i dvacetiměsíční bráška Lukášek.