VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dlouhé putováni Ireny Rejchrtové z Pěkova

NÁCHOD, ČESKÁ REPUBLIKA - Nové i starší články putování Ireny Rechrtové z Pěkova na povoze teženém kobylkou si můžete přečíst zde. Článek bude průběžně doplňován.

11.7.2007
SDÍLEJ:

Irena Rejchrtová putuje přes celou Českou republiku.Foto: DENÍK/Petr Wagenknecht

Pěkov, Nová Oleška: Rejchrtová: Pejsek chytnul blechy

Přesně 1630 kilometrů měla ke čtvrtečnímu (12. července) ránu najeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která od půlky dubna objíždí koňským povozem naši republiku. Žena v úterý vyjížděla z obce Krásný Les a přes Petrovice a Tisou se dostala až k Děčínu. Zde opět přespala ve voze a kobylka Jívka venku.
„V noci nás dvakrát navštívila divoká prasata s mladými. Můj pes během cesty navíc někde chytnul blechy, a tak jsem ho musela odblešovat,“ informovala nás o malých nesnázích Rejchrtová. Ta ve středu dorazila až do Nové Olešky u Srbské Kamenice. Včera se chystala celý den odpočívat a opravit přední kola u vozu. „Zajdeme si také na houby a borůvky,“ plánovala cestovatelka. (kub)

Pěkov,Krásný Les: Urazili již téměř 1600 kilometrů

Všichni, kteří fandí Ireně Rejchrtové z Pěkova, jež objíždí od půlky dubna koňským povozem naši republiku, mají možnost tuto ženu i s kobylkou Jívkou a psem Benem spatřit nyní v okrese Ústí nad Labem. Silná trojka v pondělí putovala z Nového Města u Moldavy do Krásného Lesa před Petrovicemi.
„Cesta vedla přes různé osady. Kobylka byla ubytována ve velkém statku, kde nás velmi dobře přijali. Nyní máme najeto již 1586 kilometrů,“ informovala nás včera ráno odvážná cestovatelka.

Pěkov, Nové Město pod Moldavou: Kobylku trápí otlaky od ohlávky

Z Malého Háje pod Horou Svaté Kateřiny do Klínů a Nového Města pod Moldavou pokračovala v pátek 6. července a v sobotu ve svém putování sedmapadesátiletá Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí od půlky dubna koňským povozem naši republiku.

„V Klínech byl v noci strašný vítr, a tak jsem se bála, že mi odnese vůz. V sobotu jsem poté dojela až do Nového Města pod Moldavou, kde jsem ještě po celou neděli odpočívala a věnovala se mimo jiné také drobným opravám vozu. Nyní máme najeto celkem 1559 kilometrů,“ sdělila v pondělí ráno Irena Rejchrtová.

Dodala, že kobylka má už odřenou hlavu od ohlávky, a tak místo ní musela po namázání dostat obojek. „Dnes bych ráda jela na Cínovec, směr Petrovice. Když by otlačeniny kobylku stále bolely, budeme raději odpočívat,“ uvedla žena. (kub)

Pěkov, Malý Háj: Není nad spaní ve voze

Neuvěřitelných 1519 kilometrů měla k pátečnímu (6. července) ránu najeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která od 14. dubna objíždí koňským povozem naši republiku. V posledních dnech putovala žena společně s kobylkou Jívkou a psem Benem z Děpoltovic do Abertamy, Českých Hamrů, Nové Vsi a Malého Háje pod Horou svaté Kateřiny.

„Během těchto dnů jsme přespala mimo jiné také u mé sestry v Kadani. Počtvrté za celou svou cestu jsem ulehla v normální posteli a ne ve voze jako obvykle. Zjistila jsem, že ale není nad to usínat ve voze. Až přijedu domů, tak v něm snad budu muset spát,“ řekla se smíchem sedmapadesátiletá cestovatelka. Podle jejích dalších slov probíhala cesta posledních čtyř dnů v pohodě, až na dvě výjímky, kdy se žena musela potýkat se dvěma strmými kopci.

„U prvního jsme musela všechny věci z vozu vynosit na vrch sama, aby to kobylka měla při cestě nahoru co nejlehčí. U druhého mně pomohli mladí lidí,“ sdělila Rejchrtová, která se na vysokých kopcích mohla alespoň potěšit nádherným výhledem. (kub)

Pěkov, Děpoltovice: Kobylka dostala vlhkou stáj

Po krátkém odpočinku v obci Josefov u Sokolova pokračovala v sobotu 30. července Irena Rejchrtová z Pěkova, která cestuje koňským povozem kolem celé naší republiky, dál. Žena projížděla přes Svatavu, Lomnici, a Chodov až do Nové Role. Tam chtěla ubytovat koně, ale setkala se zde s nepochopením. „Musel jsem tedy dojet až do Děpoltovic, kde jsem kobylku umístila ve stáji. Trochu jsem se zde rozladila, protože stáj byla vlhká a musela jsem si ji celou sama uklidit, i přesto, že jsem za ni platila,“ uvedla žena. Ta měla včera ráno najeto 1425 kilometrů a vracela se zpět do Českých Hamrů, kde se měla setkat se svou sestrou a dle situace opět možná chvíli odpočívat. (kub)

Pěkov, Dolní Lažany: Ženu a kobylku potrápily lijáky

Z obce Dolní Jadruž pokračovala v pondělí 25. června dál ve svém putování koňským povozem kolem naší republiky Irena Rejchrtová z Pěkova. Žena projížděla Broumovem v okrese Tachov a dostala se až do vesnice Krásné, kde přespala opět ve svém voze a kobylka pod širákem. Úterý pak patřilo cestě do Dolních Lažan. „Během těchto dnů nás chytly veliké lijáky. Nemohli jsme se ani nikam schovat, neboť jsme projížděli zrovna přes lesy, kde žádný úkryt nebyl,“ sdělila nám včera Rejchrtová. Dodala, že nyní má najeto 1341 kilometrů a bude pokračovat směrem na Cheb a Aš. „V Aši bych se ráda zastavila a trochu si toto město prohlédla. Ještě jsem tam nikdy nebyla,“ podotkla Irena Rejchrtová . (kub)

Pěkov, Dolní Jadruže: Do kobylky se zamiloval kůň

Dva dny odpočinku od pátečního večera do pondělního rána dopřála sobě a kobylce Jívce v obci Dolní Jadruže Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí koňským povozem naši republiku.

„Nyní mám bez pár metrů najeto 1300 kilometrů. Do Dolní Jadruže jsem přijela ze Starého Sedliště. Kobylka zde byla ubytovaná ve stáji u hodných lidí, kteří měli také koně. Jeden se do Jívka zamiloval,“ podotkla Rejchrtová. Žena prý během odpočinkových dnů nejen nabírala nové síly, ale také zde vyplevala zahrádku a navštívila další koňáky.

„Dál budu pokračovat přes Chodský Újezd do Zadního Chodova a do Broumova v okrese Tachov. Tam přespím. Pak bych ráda jela po hranici do Chebu a Aše,“ sdělila Irena Rejchrtová. (kub)

Pěkov, Smolov: Kdy dorazí domů, zatím neví

Ze Všerub přes Českou Kubici, Nemanice, Rybníky až do Smolova pokračovala od pondělí do středy ve svém putování Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí od 14. dubna koňským povozem naši republiku. „Během těchto třech dnů jsme musela nechat dvakrát opravit dráty v kole u vozu. Nyní se nacházím před Dubencem v okrese Tachov a mám najeto celkem 1269 kilometrů,“ sdělila ve čtvrtek ráno žena. Dodala, že jedou pomalu, aby zbytečně nepřetěžovala koně, a proto neví, kdy z dlouhé cesty dorazí domů. „Nedokážu to vůbec odhadnou. Myslím si, že mně ještě zbývá tak třetina trasy,“ doplnila Rejchrtová. (kub)

Pěkov, Spálenec u České Kubice: Rejchrtová krizi opět překonala a v cestě pokračuje dál

Přesně 1213 kilometrů měla ke v pondělí odpoledne (18. června) najeto se svou kobylkou Jívkou Irena Rejchrtová z Pěkova, která putuje od půlky dubna koňským povozem kolem naší republiky.

Žena o víkendu pokračovala z obce Hamry až do Milenců u Nýrska. „Zde jsem musela nechat překovat kobylku, protože již měla hodně sjeté podkovy. Kovář byl velice šikovný. Poté jsem jela po vojenské hraniční cestě přes Fleky až do Všerub, kde jsem pro změnu nechala opravit přední pravé kolo u vozu, neboť se mně sypalo,“ popsala víkendové putování Rejchrtová, která dále směřovala do Spálence u České Kubice a Kabartic.

„Měla jsem opět sto chutí cestu ukončit, protože já i kobylka jsme velmi unavené. Člověk musí být totiž během cesty stále ve střehu. Zatím jsem krizi, kterých jsem měla během putování už hodně, opět překonala a pokračujeme dál,“ uvedla odvážná cestovatelka. (kub)

Pěkov, Hůrka: Žena s kobylkou načerpávaly síly

V obci Hůrka načerpávala několik dní síly Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí od 14. dubna koňským povozem naši republiku. Poslední jeji putování před větším odpočinkem patřilo cestě ze Stožce do Kvildy, dále pak na Modravu a Prášily. „Odpočinek jsme již potřebovali. Kobylka je celá otlačená od chomoutu. Nyní máme najeto asi 1120 kilometrů. Po delší pauze budeme dále pokračovat směrem na Železnou Rudu,“ sdělila Rejchrtová. (kub)

Pěkov, Starec: Rejchrtová má haldy fanoušků

„Po domově se stýská jak mně, tak i kobylce. Putování je sice krásné, ale únavné.“ Tak reagovala ve čtvrtek ráno na náš telefonický dotaz, jak se má, Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí od půlky dubna koňským povozem naši republiku. Středeční den prý patřil cestě z obce Hůrky, přes Horní Planou, Novou Pec do Jeleních Vrchů.

„Prohlédla jsem si muzeum Schwanzenberského plavebního kanálu a poté jsem ještě pokračovala na Stařec. Máme najeto 1052 kilometrů. Jeden den budeme odpočívat a pak putovat podél hranic dál,“ uvedla Rejchrtová. Žena také podotkla, že během cesty stále potkává spoustu svých fanoušků. Například zrovna ve středu se s ní fotila skupina cyklistů. (kub)

Pěkov, Hůrka: Žena zdolala již tisíc kilometrů

Irena Rejchrtová z Pěkova, kterou mnozí občané celých Čech znají jako odvážnou ženu objíždějící od půlky dubna koňským povozem naši republiku, má za sebou již 1021 kilometrů. V pondělí vyjela z obce Rybníky směrem na Lipno. V této oblasti hledala, kde by na noc ubytovala koně, ale místo nenašla. Nakonec prý kobylka spala přikrytá dekou pod širákem. V úterý pak pokračovalo putování přes Pláničku, Černou v Pošumaví až do Hůrky, kde kůň opět strávil noc pod širým nebem. „V noci zde štěkaly lišky a svou návštěvou nás vyrušil také jezevec,“ sdělila Rejchrtová. (ost)

Pěkov, Rybníky: S kobylkou projíždí jižní Čechy

Přesně 972 kilometrů již urazila Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí od 14. dubna koňským povozem naši republiku. Žena v pátek (1. června) ráno vyrazila z obce Hranice, kde nechala překovat svého koně. „Kobylka u kováře strašně zlobila. Musela dostat pár pohlavků. Jinak je prý v dobrém stavu,“ uvedla Rejchrtová. Ta v pátek pokračovala až do Dolní Stropnice. V sobotu pak projížděla Starou Hutí, Černým údolím až do Pohorské Vsi. „Zde jsem strávila noc na farmě, kde jsem si koupila kozí sýr, mléko a domácí chléb. V neděli jsem cestovala přes Malonty, Rychnov nad Malší, Dolní Dvořiště a skončila jsem v obci Rybníky,“ popsala Rejchrtová, která včera směřovala do Vyššího Brodu. (kub)

Pěkov, Hranice:Kobylku Jívku nechala překovat

Přesně 907 kilometrů měla ve čtvrtek 31. května ráno ujeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí na voze se zapřaženým koněm naši republiku. „Nacházím se v obci Hranice, kde se den zdržím. Jsem domluvená s kovářem, že mně překová koně. Dále bych chtěla pokračovat směr Nové Hrady,“ uvedla ve čtvrtek žena. (kub)

Pěkov, Nová Ves nad Lužnicí: Kobylku je prý nutné překovat

Přesně 897 kilometrů měla ke středečnímu ránu (30. května) na tachometru Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí koňským povozem naši republiku. Po vyřešení problému týkajícího se popraskaných drátů v kole vozu, o kterém jsme vás informovali včera, se žena vydala do Nové Vsi nad Lužnicí. „Je tu nádherná příroda, přespala jsem na seníku,“ pochvalovla si Rejchrtová. Ta se během včerejšího dne chystala urazit jen kousek cesty. Jejím hlavním úkolem prý bylo najít kováře, který by překoval kobylku. (kub)

Pěkov, Vratěnín: Žena, kobyla i pes hupli do vody

Z Podmolí přes Lukov, Čížov, Lesnou, Olšov, Vranov až do Šafova pokračovala ve středu 23. května Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí koňským povozem naši republiku. Společnost jí dělá jezevčík Ben.

„Ve Vranově jsem si došla na zámek, protože jsem chtěla do sešitu razítko. Vůbec nikdo mně nechtěl venku pohlídat koně, a tak jsem musela velmi spěchat. Ve středu večer jsem dojela až do Šafova. Tam jsme přespala na náměstí a kobylka ve společnosti koz, ovcí i nutrií,“ sdělila Rejchrtová. Žena pokračovala ve čtvrtek ze Šafova přes Tálky až do Vratěnína a na tachometru měla v této době celkově najeto již 803 kilometrů.

„Z Vratěnína jsem na další cestu vyjeli už v 5 hodin ráno. Je velké vedro. Já, kobylka i pes jsme se vykoupali v rybníku. Nyní budu směřovat na Novou Bystřici,“ uvedla včera ráno Rejchrtová. (kub)

Pěkov, Hnanice: Cesta kolem republiky pokračuje

Přesně 737 kilometrů měla ke včerejšímu ránu najeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí koňským povozem naši republiku. V pátek se vydala z Lednice přes vojenskou cestu Signálku až do Březí. V sobotu pak pokračovala přes Šatov do Hrádku u Jaroslavice. Nedělní den patřil cestě do Havraní osady Hnanice. „Máme se všichni dobře. Kobylka je veselá,“ sdělila Rejchrtová. Dodala, že děkuje všem koňákům, které během své cesty již potkala, neboť se jí prý opravdu snaží jakkoliv pomoci. (kub)

Pěkov, Lednice: Kobylku prý prohlédl veterinář

Z Lednice směrem na Mikulov se v pátek 18. května vydala Irena Rejchrtová z Pěkova, která od půlky dubna objíždí koňským povozem naši republiku. K pátečnímu ránu měla najeto již 652 kilometrů a popsala nám také průběh putování předchozích dvou dnů.

„Ve středu jsem vyrazila z Petrova, kde jsem se nejprve trochu spletla a zajela si směrem ke slovenským hranicím. Poté jsem se vydala již správně přes Rohatec, Hodonín, Mikulčice do Moravské Nové Vsi. Zde jsem náhodně potkala veterináře, který po zběžné prohlídce konstatoval, že kobylka je v pořádku,“ sdělila Rejchrtová, která prý ve čtvrtek pokračovala přes Hrušky, Břeclav a poté oborou do Lednice. (kub)

Pěkov, Nová Ves: Psa prý napadl bezdomovec

Přesně 575 kilometrů měla k nedělnímu večeru 13. května najeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která již měsíc objíždí koňským povozem naši republiku. V pátek večer dojela žena do Tlumačova. V sobotu pak její cesta pokračovala až do Včelar a v neděli do ostravské Nové Vsi. „Putování probíhá v pohodě, až na to, že mého jezevčíka Bena napadl u vozu opilý bezdomovec. Už je ale vše v pořádku. Jsme jen trochu unavení,“ sdělila včera ráno Rejchrtová, která se poté vydala směrem na Břeclav. (kub)

Pěkov, Hošťálkov: S kobylou ujela už 500 kilometrů

Z Frenštátu pod Radhoštěm do Podlesí a poté do Hošťálkova pokračovalo během úterního a středečního dne putování Ireny Rejchrtové z Pěkova, která objíždí již téměř měsíc koňským povozem naší republiku. Žena měla ke středečnímu večeru najeto rovných 500 kilometrů. „Všichni se diví, že kobylka už mohla urazit tak dlouhou cestu. Jeden muž mně ale vynadal, že trápím koně. Já si to ale nemyslím. Jívce nic nechybí a je veselá,“ uvedla Irena Rejchrtová, která se včera vydala směrem na Tlumačov. (kub)

Pěkov, Frenštát pod Radhoštěm: Rechrtovou zastihl déšť

Přesně 456 kilometrů měla k pondělnímu večeru najeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která od 14. dubna objíždí koňským povozem se zapřaženou kobylkou Jívkou a jezevčíkem Benem na kozlíku naší republiku.

Víkend prý žena strávila v obci Pražmo a v pondělí se poté vydala do Frenštátu pod Radhoštěm. „V Pražmě jsem byla od jeden den déle než jsem plánovala. Na cestě do této obce mně totiž zastihl déšť. Byla mlha, že nebylona krok vidět. Museli jsme se usušit,“ sdělila Rejchrtová. Dodala, že celkově putování probíhá v pohodě a všichni jsou v pořádku. (kub)

Pěkov, Orlová: Den 19.: Celníci jí nakreslili razítko

Z Hatě v okrese Opava až do Orlové pokračovala ve středu cesta sedmapadesátileté Ireny Rejchrtové z Pěkova, která koňským povozem objíždí naši republiku. „Z Hatě jsem jela polníma zkratkama až k polským hranicím. Na nich stál český i polský celník a oba dva čekali, co se bude dít. Přes hranice mně pustili a já jsem tak jela asi 1,5 kilometru přes polské území. Vyjela jsem poblíž Bohumína,“ vypráví Irena Rejchrtová. Dodává, že požadovala od celníků razítko. Jelikož oni žádné neměli, tak jí ho alespoň namalovali. (kub)

Pěkov, Hať: Večer jí přivítala postel

„Dnešní noc jsem se krásně vyspinkala. Poprvé od začátku své cesty jsem ulehla do normální postele,“ reagovala na otázku, jak se jí daří, Irena Rejchrtová z Pěkova, která objíždí od půlky dubna koňským povozem naší republiku. V současné době se nachází v okolí Opavy a najeto měla k úternímu dni již 352 kilometrů, kdy dorazila do obce Hať. Žena s výjimkou jedné noci přespává stále ve svém jednoduchém voze. „Nynější chladné noci mně nevadí. Jsem vybavená na všechno,“ řekla Irena Rejchrtová. (kub)

Pěkov, Matějovice: Pozvání na zabíjačku

Z Petrovic přes Vysokou, Karlov a Bohušov až do Matějovic pokračovalo ve čtvrtek 26. dubna putování Ireny Rejchrtové z Pěkova, která objíždí koňským povozem naší republiku. „Při cestě jsem odpočívala v Bohušově, kde za mnou přiběhl zdejší hospodský a zval mně na zabíjačku. Musela jsem ale odmítnout, a to z důvodu střevních problémů, které mě postihly,“ sdělila Rejchrtová. Dodala, že v tomto místě chtěla hlavně ustájit koně, ale bohužel nebylo kde. Proto musela pokračovat až do Matějovic. Včerejší den pak označila žena jako sanitární. Odpočívala a prala své oblečení. Zprávu z víkendového putování přineseme tentokrát až ve středu. (kub)

Pěkov, Zlaté Hory: Putování přineslo první poznání

Putování z Horních Heřmanic do Zlatých Hor dlouhé téměř 27 kilometrů. Tak vypadala úterní cesta Ireny Rejchrtové z Pěkova, která v současné době objíždí koňským povozem naši republiku. „Ve Zlatých horách jsem kobylku Jívku ustájila u jedněch hodných lidí. Nocovala mezi telátkama a ráno byla celá olízaná,“ sdělila nám včera Irena Rejchrtová, jež se během středy chystala ujet jen málo kilometrů, a to z důvodu většího odpočinku. Odvážná žena také prozradila, že jí putování kolem Čech přineslo i první velké poznání, a to: „Čím jsou lidé chudší, tím jsou hodnější a přívětivější“. (kub)

Pěkov, Lipka: Den šestý: Cesta v naprosté pohodě

Celkem 115 kilometrů měla ke čtvrtečnímu večeru najeto Irena Rejchrtová z Pěkova, která se minulou sobotu vydala koňským povozem na dlouhou pouť kolem České republiky. Čtvrteční putování patřilo jízdě z Českých Petrovic do Prostřední Lipky. „Vše probíhalo naprosto v pohodě, protože cesta byla stále z kopce. Kobylka cválala,“ sdělila Rejchrtová, která se během včerejšího dne vydala směrem na Hanušovice. Zprávu o víkendovém putování přinese v úterním vydání Náchodského deníku. (kub)

Pěkov, České Petrovice: Den pátý: kam ustájit kobylu?

Jízda z Orlického Záhoří přes Bartošovice až do Českých Petrovic. Tak vypadal pátý den putování Ireny Rejchrtové z Pěkova koňským povozem kolem naší republiky. „Cesta probíhala v pohodě. Je tu nádherný kraj. V Českých Petrovicích jsem měla trochu problém s ustájením kobylky. Musela jsem obcházet dost domů, než jsem našla někoho, kdo by se jí ujal,“ sdělila Irena Rejchrtová. Ta má ke středečnímu večeru za sebou již celkem 97 km. Včera se vydala z Českých Petrovic do Lipky. Zprávu z cesty přinesme zítra. (kub)

Pěkov: Den třetí: Cílem Orlické Záhoří

Irena Rejchrtová z Pěkova, která od soboty objíždí koňským povozem republiku ujela během třetího dne putování, tedy v pondělí, trasu z Deštného v Orlických horách až do Orlického Záhoří, kde přespala a zdržela se i po celý včerejší den, aby kobylce Jívce dopřála odpočinek. „Dnes se chystám dojet asi do Bartošovic. Když zbyde čas, dorazím možná až do Českých Petrovic,“ sdělila Irena Rejchrtová, která má za sebou celkově již okolo 70 kilometrů. (kub)

Pěkov: S koněm a vozem objede Čechy

Obyvatelka této obce na Policku sedmapadesátiletá Irena Rejchrtová vyráží již zítra po 11. hodině plnit svůj veliký sen – koňským povozem se vydá objet celou naši republiku. „Na cestu se již těším. Předpokládám, že v sobotu dojedu až do Náchoda–Bělovse, kde přespím. V neděli, pokud půjde vše tak jak má, dorazím s kobylkou Jívkou až do Deštného,“ sdělila Rejchrtová. (kub)

11.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace ODBORNÝ PRACOVNÍK / ODBORNÁ PRACOVNICE EVIDENCE OBYVATEL, OBČANSKÝCH PRŮKAZŮ A CESTOVNÍCH DOKLADŮ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obecné předpoklady dle § 4 zákona č. 312/2002 Sb., v platném znění:, - fyzická osoba, která je státním občanem ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt , - dosažení věku 18 let, znalost jednacího jazyka, - bezúhonnost, způsobilost k právním úkonům, , Požadavky: , - vyšší odborné vzdělání nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou, zaměření veřejná správa nebo ekonomický směr výhodou, - znalost zákona č.133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech, č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech a č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, č. 500/2004 Sb., správní řád, - zkouška odborné způsobilosti výhodou, - praxe ve veřejné správě výhodou, - znalost práce s PC, - řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/řidička, , Zaměstnavatel nabízí:, - předpokládaný nástup do zaměstnání od 1. 9. 2018 nebo dle dohody , - platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., v platném znění (9. platová třída), - pracovní poměr na dobu neurčitou, - 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění, stravenky, příspěvek na dovolenou, pružná pracovní doba, indispoziční volno, možnost dalšího vzdělávání a další výhody dle kolektivní smlouvy, , Písemná přihláška musí obsahovat: jméno a příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo občanského průkazu nebo číslo dokladu o povolení k pobytu, datum a podpis., , K přihlášce připojte tyto doklady: strukturovaný životopis, výpis z evidence Rejstříku trestů ne starší než 3 měsíce, ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, případně souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely budoucí nabídky zaměstnání. Vzor souhlasu a informace o rozsahu a účelu zpracování osobních údajů jsou uvedeny na webových stránkách města Náchoda http://www.mestonachod.cz/urad/pracovni-mista/, , Přihlášku s uvedenými doklady doručte nejpozději do 25. 7. 2018 na adresu: Městský úřad Náchod, k rukám tajemnice Mgr. Hany Mílové, Masarykovo nám. 40, 547 01 Náchod. Obálku označte "Výběrové řízení správní - neotvírat"., , Bližší informace podá telefonicky nebo osobně Bc. Horáková Hana, tel.: 491 405 134.. Pracoviště: Město náchod - pracoviště, Němcové, č.p. 2020, 547 01 Náchod 1. Informace: , .

Potravinářství - Potravinářství Potravinářský dělník 16 000 Kč

Obsluha strojů na zpracování a konzervování masa a ryb OPERÁTOR/-KA VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OPERÁTOR/-KA VE VÝROBĚ - práce při zpracování masa a masných výrobků, balení výrobků apod., Zaměstnanecké výhody: finanční benefity formou cafeterie jednou za 3 měsíce, odměna za doporučeného zaměstnance, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíček z výrobků společnosti, podnikové dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost ubytování, odměny při pracovních a životních jubileích., Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína, tel.: 491 419 418 (Po - Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu)., Místo výkonu práce: Zelená 226, Česká Skalice.. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 20 000 Kč

Řezníci a uzenáři ŘEZNÍK/-ICE - UZENÁŘ/-KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ŘEZNÍK/-ICE - UZENÁŘ/-KA - práce při odborném bourání a zpracování masa., Zaměstnanecké výhody: finanční benefity formou cafeterie jednou za 3 měsíce, odměna za doporučeného zaměstnance, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíček z výrobků společnosti, podnikové dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost ubytování, odměny při pracovních a životních jubileích., Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína, tel.: 491 419 418 (Po - Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 12 500 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNÍK/-ICE - ASISTENT/-KA VEDOUCÍHO FARMY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, zkrácený pracovní úvazek na 20 hod. týdně. Nástup možný ihned nebo dle dohody., , Náplň práce: práce na PC, jednání s úřady, administrativní podpora vedení farmy., , Požadavky: zkušenosti s prací na PC, MS Excel, MS Word, řidičské oprávnění sk. B, spolehlivost, pečlivost, výhodou znalost německého jazyka popř. anglického jazyka (komunikace s poradcem ze SRN)., , Zaměstnavatel nabízí: hrubou měsíční mzdu při polovičním pracovním úvazku 12.500,- Kč, měsíční a vánoční odměny, férové jednání, práci na moderní farmě v překrásné přírodě, osobní růst, možnost pružné pracovní doby, ustájení vlastního koně možné., , Kontakt zasláním životopisu na e-mail: vit@farmazdonov.cz. Pracoviště: Bernard lainka - eko farma zdoňov, 549 57 Teplice nad Metují. Informace: Přemysl Vít, +420 777 670 086.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dmitrij Andrejevič Praskilevič přijel do Trutnova autem z Moskvy. Trvalo mu to 24 hodin.
28

Šílenosti přilákaly prodavače z Moskvy i partičku z Hongkongu

Velká cena Nové Město nad Metují
6

Hvězdní atleti v Novém Městě

Nepoučitelný pražský taxikář a suverénní sedmiletá heligonkářka: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. července 2018.

Kvůli tendru hrozí dvěma lidem obžaloba

Hradec Králové - Policie navrhla obžalovat dva lidi v souvislosti se zakázkou na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Pokud se jejich vina prokáže, hrozí oběma trest pět až dvanáct let vězení.

Extrémní obscénnosti v Trutnově a postsovětský násilník v Brně: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 19. července 2018.

Podivný večírek ukončil příjezd hlídky. Bývalý policista za něj dostal podmínku

Hradec Králové - Za sexuální nátlak, ohrožování výchovy dítěte a nedovolené nakládání s dětskou pornografií udělil ve čtvrtek soud 56letému bývalému policistovi tříletý podmíněný trest.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT