„Překvapilo mě, kolik zastupitelů nemá zájem o písemnosti obyvatel,“ prohlásil Vlček s tím, že minimálně dvě písemnosti občanů nebyly vedením města zastupitelům předloženy.
Jedna z písemností, která se nedostala zastupitelům do rukou, obsahovala stížnost jednoho z občanů na vytěžování dřeva Technickými službami, které se někam odváží.
„Dozvěděl jsem se, že dřevo patří zaměstnancům radnice. Napsal jsem proti tomu stížnost a obrátil jsem se na radu města. Vy o těch věcech ani nevíte,“ uvedl na adresu zastupitelů občan města Petr Fejfar, který se domnívá, že jeho stížnost nebyla řádně projednána. Starosta Tomáš Hubka v této souvislosti upozornil, že Fejfarův dopis byl adresován radě města.
Podle tajemníka MěÚ Jaroslava Hitschfela, je věc s prodejem dřeva je už vyřešena.
„Když bude kdokoliv chtít koupit dřevo, podle platného ceníku tomu nic nebrání,“ tvrdí tajemník, který dodal, že na tom není nic neprůhledného. Zastupitel Vlček přesto toto vysvětlení trval na tom, aby se všechny stížnosti, které jsou adresovány zastupitelstvu, předkládaly vždy tomuto nejvyššímu orgánu města. „Zákon říká, že se připomínky mají projednat,“ poznamenal právník města Luděk Jirouš.
Zastupitel Vlček se však domnívá, že se připomínky občanů nemusejí k zastupitelstvu vůbec dostat.
Starosta: Řadu věcí řešíme hned
„Myslím si, že není žádný problém připomínky, stížnosti a námitky obyvatel města okopírovat a s předstihem ještě před zasedáním zastupitelům poslat,“ dodal Vlček, který je kritikem vedení města, protože si myslí, že materiály předkládané zastupitelům jsou mnohdy neúplné nebo některé z nich dokonce scházejí.
Starosta Hubka se brání, že někdy přicházejí na jeho stůl dopisy od občanů s námitkami, které se dají vyřešit hned a není proto nutné je předkládat zastupitelům.
„Některé věci nemají skutečně souvislost se zastupitelstvem. Pokud si však zastupitelé přejí, aby dostávali úplně všechno, jejich přání respektuji a všechno dostávat budou,“ ubezpečil starosta.